Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan érzem azt, hogy...

Jogosan érzem azt, hogy nehezen haladok pénzügyeim terén? Bárhogy próbálkozok, nem érem utol magam

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 1 évet dolgoztam, ezalatt tudtam venni egy 750 ezres autot, ami 1 millióba van már, és van 2,4m ft megtakarításom folyószámlán.

Jónak tűnhet, mert a 0ról kezdtem 1 eve, de meg se tudok egy konkrét célt meghatározni.


Kicsit lehúz az is, hogy többen mlndták már, hogy egyedül vagyok, nekem konnyebb, 4-500 ezres fizetessel mar tobb pénzemnek kene legyen.


Most új munkahelyre megyek, picit jobbak lesznek a körülmenyek, de lakas arak is 12-15m körül vannak, azaz még éveket dolgozhatok...

3 év mūlva kb kirohad alollam az auto is, amit neztem Skoda Octavia ujjonan 6m ft.

Mar egy suzuki is 4m...

Egyszeruen ha hitel nelkul szeretnem kb 10 ev mire meglesz az egzisztenciam, es leszek 33 eves...

Feltéve ha bírom addig csinálni a munkát.


2018. aug. 22. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem jogos, miért lenne baj, ha 0-ról indulva 33 évesen éred a célodat?
2018. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy pöpet troll a kérdés meg a leírás......

Első az hogy nem feltétlen kell az új autó....

Második meg az hogy tudod e hány ember van az országban aki gyári melós(és hasonló fizetésű kateóriák) és épp megél belőle, nem az hogy nagyobb megtakarítása legyen a számláján?

2018. aug. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aki hasznaltat vesz az tudja, hogy nem tokeletes, mindig kijon rajta valami hiba, mindig lesz egy kis zorges.

Uj autoval megveszel kb. 5-6 ev gondtalan hasznalatot, az lesz benne amit te akarsz, olyan szine lesz amit kersz, es mivel te hasznalod ismered az eloeletet is.


Sok ember orulne neki, igen, de ez is aldozatokkal jar, hogy tobb megtakaritasa legyen valakinek.

En is kicsit alomvilagban eltem, hogy 4-500 ezerbol en siman 3.5-4m felrerakok 1 ev alatt egyedul, de nem sikerult.

1 kollegam, es 2 rokonom mondta, hogy ez a megtakaritas picit keves, ahhoz kepest hogy probalok sporolni.

Erre nem tudtam mit mondani, csak annyit, hogy vettem egy autót, ami 1m ba van kb, de nem mondtak ra semmit.

Nincs ebbe semmi trollkodas, ez az igazsag, ha el akar erni valamit az ember onerobol, dolgozhat kemenyen akar 10 evig.

Es ki tudja mennyire szoknek fel kozben az ingatlanarak...de ez mar egy masik dolog.

2018. aug. 22. 11:17
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Semelyik nyugati orszagban nem lehet lakast venni hitel nelkul ha az ember nem orokol nagy osszeget vagy nem keres annyira sokat.


Lehet utalni a hiteleket meg a bankokat de akkor ne menjen a siras, hogy 3-4 ev alatt nem keresed meg a lakas arat.


Autot sem kell 4 evente venni, foleg nem ujat ha a hosszutavu cel az az , hogy hitel nelkul vegyel lakast.

2018. aug. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Csóró vagy, a fizetése pedig nevetségesen szánalmas ennyi idősen nekem most is van már 300 millam


17/f

2018. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

3 éve dolgozom, autóm nincs (vagyis van céges), egy fél lakásom van, aminek a majdnem 80%-a a banké. És 28 vagyok, jó fizuval. A párommal élünk együtt, vagyis dupla jó fizuból tengetjük mindennapjainkat.

Nem érzem magamat lemaradva, sem nyomottan. Valahogy mindig volt és valahogy mindig lesz is. A lakásvásárlás a teljes megtakarításunkat elvitte és még utána is a fizetésünk jó részét hónapról hónapra. Még mindig nem értünk a végére, pedig csak apróságokról álmodunk, mint klíma, vagy a családi tartozásunk visszafizetése, a hitelünk előtörlesztése, beépített szekrény, új hálószoba bútor, stb.

Ennek ellenére nyugtázom, hogy így is sokkal, de sokkal jobban élünk, mint sok más korunkbeli fiatal pár. Nincsenek nehézségeink, nem kell sakkoznunk hó végén a pénzzel, eltudunk menni kikapcsolódni, szórakozni, nyaralni és részemről ez az, ami számít.


Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér. Én is szívesebben vettem volna budai luxusvillát, de arra nem volt elég pénzünk hitelestől sem. Ha nem teheted meg, hogy új autót vegyél, akkor ne azt vegyél. Vagy vegyél, de akkor valamit valamiért (elviszi a teljes spórolt pénzedet, plusz esetleg hitelt is veszel fel rá --> másra nem jut).


Ebből a fizuból bőven kényelmesen meg lehet élni, de luxusra nem futja egy jó darabig, ez van. 10-15 éve múlva, ha már meglesznek az alapok, akkor könnyebb lesz. Szerintem. Bár én most sem érzem nehéznek.

2018. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki hitel nélkül vesz az hülye. A hitel olcsóbb mint az albérlet. Ha otthon laksz akkor is hitel az olcsóbb mert 20-40%-ot mentek fel a lakásárak 1 év alatt és a lakás kiadható ha otthon akarsz lakni. A hitel kamata meg 3-5%.
2018. aug. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"23 éves vagyok, 1 évet dolgoztam, ezalatt tudtam venni egy 750 ezres autot, ami 1 millióba van már, és van 2,4m ft megtakarításom folyószámlán."

"4-500 ezres fizetessel mar tobb pénzemnek kene legyen."


Te panaszkodsz ember!? Szerinted hány 23 évesnek van 500 ezres fizetése???

Apámnak 2 diplomával fele ennyi sincs, én pedig ennyi idősen kevesebb, mint a 3-át kapom meg. Ráadásul kocsit se tudnék venni, gyakorlatilag semmire nem tudok költeni, ha félre szeretnék rakni!

Szóval szerintem inkább ne rinyálj itt.


A lényeg: ha ennyi pénzből már most nem tudod magad fenntartani és nem jutsz sehová sem, akkor a duplájából, vagy a százszorosából sem fogod tudni!

2018. aug. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Emberek, ez egy troll kérdés...
2018. aug. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!