Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Összejöhet így egy komolyabb...

Összejöhet így egy komolyabb meló (informatika)?

Figyelt kérdés

Nagyon pici, évekkel ezelőtti programozási ismereteim vannak - bár dereng még belőle pár emlékkép.


Most pár hete otthon tanulgatok programozni.


Egy ismerősöm nagyon agitál, hogy felvételizzek a csapatukhoz.

Szerinte annyi tudás elég, amennyit pár hónap alatt magamtól összeszedek.


Szerintem neki igen, mert ő nagyon okos, de mások évekig tanulják a szoftverfejlesztést, én a kanyarban se vagyok.


Az a gond, hogy még képes is vagyok nekifeküdni az elkövetkező hetekben, mert nagyon menekülnék már a jelenlegi helyemről.

Ugyanakkor szégyent hozhatok rá és ha kidobnak 1 hónap után, munkanélküliség...


Mi a véleményetek?


2018. aug. 22. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fognak 1 hónap után kidobni, ha annyira nem megy, eleve fel sem vesznek. Ha van egy ismerős, aki ajánlja, hogy menj el interjúra, akkor feküdj rá azokra a témákra, amiket javasol és próbáld meg. Elég nagy az IT szakemberhiány, nem tehetik meg mindenhol, hogy kitüntetéses diplomás mérnököket hoznak a BME-ről. Nyilván ennek megfelelően a pénz sem lesz olyan sok, de ha bekerülsz az iparba és sokat tanulsz, akkor hosszú távon jól jársz. Csak arra vigyázz, hogy mindig erősítsd a tiszta elméleti alapokat is, úgy mint számelmélet, algoritmusok, logika, szoftver tervezés, architektúra. Sokan beragadnak egy alacsony kasztban, mert mindig csak hekkelnek valamit, ami működik, de ha hozzáértő nézi meg, elfogja őt a sírás. Ezek az emberek azért nem hallnak ki, mert sokkal több munkát kell a határidőre megcsinálni, mint amennyire van tényleges szakértelem.
2018. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Csak arra vigyázz, hogy mindig erősítsd a tiszta elméleti alapokat is, úgy mint számelmélet, algoritmusok, logika, szoftver tervezés, architektúra. Sokan beragadnak egy alacsony kasztban, mert mindig csak hekkelnek valamit, ami működik, de ha hozzáértő nézi meg, elfogja őt a sírás."



Pont ez a gond, szerintem nekem ezek eleve nincsenek.

Bááár az infó, mint olyan nem idegen teljesen.



Gyenge reál szakról származom amúgy.



Annyira jó lenne kipróbálni, valami emberibb munkát, most talán könnyebb is bekerülni és fejlődhetnék ott... de... de..

De..

2018. aug. 22. 13:03
 3/7 A kérdező kommentje:
A pénz meg relatív, ha szakmán belül el tudnék helyezkedni valami csoda folytán, akkor azzal a közszférában 120 nettó lenne az elején.
2018. aug. 22. 13:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, ha dereng valami az alapokból, akkor felejtsd el jó pár hónapra, mert hatalmas kapufa lesz és akkor később sem fogsz már kelleni oda.


Inkább készülj 3-6 hónapig és utána próbálkozz. Mellette az angolt is kellene fejleszteni.


Milyen szinten vagy most? Mihez értesz? Például egy konzolos számológépet meg tudsz írni önállóan? Tudsz írni egy SQL query-t? Mi a legkomolyabb dolog, amit eddig alkottál?

2018. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még 1,5-2 hónap múlva lesz aktuális.


Jó, akkor nemcsak én éreztem meredeknek.

Csak pár okból kétségbe vagyok esve, így bele lehet vinni bolondságokba.

2018. aug. 22. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha annyira menekülnél a jelenlegi munkahelyedről, akkor mi vesztenivalód van? Ha kirúgnak, akkor pocsék munkahelyet amúgy is könnyű találni.
2018. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jáj, igen, ez a mellette-érv.



Jó, nyaralás után ráfekszem a programozásra keményen, ez nem kérdés, lehetőleg az angolra is.


Mindenképp.


De ez az ajánlat...vááá

és október környékén fog élni.

2018. aug. 22. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!