Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól fizető de nemszeretem...

Jól fizető de nemszeretem munka városban vagy rosszul fizető nyugis munka helyben?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben lakok egy vidéki városban,de tavaly vettünk egy házat egy kisebb településen. Jó áron volt és jó állapotú,egyből beleszerettem.Igaz, hitelre. Tudtam már akkor is, hogy nincs közel a jelenlegi munkámhoz (másfél óra buszút,csak oda, tehát ha bejárnék 3 óra elmenne naponta az utazással vagy lakok albiban és bérleti díjat fizetek, holott a hitel is ott van), de mivel nem innen tervezek nyugdíjba menni, stresszes munka, és nem is igazán szeretem, úgy voltam vele, majd keresek másikat a házam közelében.Jelenleg a ház már beköltözhető állapotban van,el is mentem egy állásinterjúra helyben, nyugisabb lenne, irodai,jobb időbeosztás, hétvégék, ünnepek szabadok (a mostaninál nem), de feleannyi pénzért...Sajnos túl sok lehetőség nincs ennyire helyben (van egy másik város, ami közelebb van,de ott még nem találtam semmit).Még nem hívtak vissza, hogy megkaptam,de már most vacillálok..Ráadásul fizetésemelés is lesz szeptembertől itt,ami még jobban megnehezítené a döntést, ha felvennének.

A harmadik még, amin gondolkoztam, hogy itt felmondok, beköltözök a házba, keresgélek, van megtakarításom, igaz, a ház berendezéseire is kell majd költeni,de nagyon sürgető dolog nincs, csak 1-2,pl mosógép, mikró. Közben otthonról keresek munkát, kicsit pihenek..stb

Kérdésem, ti mit tennétek? Voltatok esetleg hasonló cipőben?

1.maradni a jól fizető helyen és bejárni vagy albiban lakni

2.elmenni helyben kevesebb pénzért,de több időm marad

3.álláskereső egy jobb összegű fizetés reményében


2018. aug. 27. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt ez a rosszabb / jobb ("feleannyi") fizetés mit jelent nagyságrendileg?


A feleannyiból "éhenhalsz", vagy abból is meg lehet élni tartalékolva, és a hitelt törlesztve?


Mennyi a "nettó különbség"(nettó bér - albérlet-munkába járás egyéb költségei) hogyan alakulnak a az 1., és a 2. opció között?


A 3. opciót ha olyan a 2.(a jobb időbeosztás) akkor nem ajánlanám, nehéz lehet utána "visszatérni" lyukas önéletrajzzal.

2018. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát vettél egy házat hitelre, amit fizetni kell, plusz még albérletbe kell laknod és azt is fizetned? Hallod, akármilyen jól fizet a jelenlegi munkahelyed, azért ez így nem éri meg. Arról nem beszélve, hogy írod, hogy hétvégéd sincs, ünnepnapod sem igazán, akkor nem biztos, hogy annyira jól keresel. Mert nem feltétlenül az számít, hogy mennyit viszel haza, hanem hogy azért mennyit dolgozol.

Viszont ha ott a hitel, amit fizetni kell, akkor az sem tűnik jó megoldásnak, hogy egyáltalán ne legyen kereseted és feléld a megtakarításaidat.

Ha a kevesebb pénzt fizető munkahelyből ki tudod fizetni a hitelt, plusz a rezsit, alapvető dolgokat, akkor azt a munkát választanám és közben nézegetnék a közelben olyan munkát, ami jobban fizet.

2018. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Pénz, pénz, pénz. Pénzből élsz, a nyugalmadért, a szabad hétvégékért semmit nem adnak a boltban.
2018. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pénzből élsz, a nyugalmadért, a szabad hétvégékért semmit nem adnak a boltban."

Csak kitörölheted a pénzzel a hátsódat, ha 42 évesen agyvérzésben vagy szívinfarktusban meghalsz a kialvatlanság, a stressz, a különböző ebből kialakuló egészségügyi problémák miatt. A sírba nem viszed magaddal a pénzedet, amit ki sem tudtál élvezni.

Viszont lehet, hogy egy alacsonyabb színvonalon élsz pár évig, de élsz, pihensz, családdal foglalkozol és mellette takarékoskodsz és elélsz éveket, utána pedig élvezed a munkád gyümölcsét, a pénzedet, amit megkerestél.

2018. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1-es: nem halnék éhen és a hitelre is futná
2018. aug. 27. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lettem volna az összegre, mert nem mindegy hogy nettó 600E "feleződik" vagy netto 200E.....

Én valszeg a 2 eshetőséget választanám.

Pénz, pénz, pénz....Nem!

Az a legjobb ha megtalálja az ember az aranyközép utat. Van pénze amit a szabadidejében el tud költeni, alias élni tud.

2018. aug. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Felvettek végülis, a mostani munkahelyemen pedig felmondtam. Úgy voltam vele, hogy ezt a lehetőséget meg kell ragadni, mert a közelben szinte nulla lehetőségem lett volna ezt az egyet leszámítva. Hosszú távon mindenképp így lesz a legjobb, illetve majd idővel kiderül! De a mostani állapot is elég tarthatatlan volt, úgy, hogy már a saját házra szeretnék fizetni, nem albi pénzt..
2018. szept. 2. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!