Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire kivitelezhető ha...

Ez mennyire kivitelezhető ha még nem töltöttem be a 16-ot?

Figyelt kérdés
Szoval szeretnek suliidoben is dolgozni, (most nyaron is voltam), de csak december vegen toltom a 16-ot. Ha esetleg bemennek egy meki, kfc, burger vagy valami gyorsetterembe es beszelnek az uzletvezetovel, akkor mennyi annak az esélye hogy aztmondja hogy oke? Tehat nemtudom mennyire veszik a franchise kajaldak szigoruan ezt a diakszovetkezetes cuccot, de ugy gondoltam hogy arra a 3 honapra amig be nem töltöm a 16ot nem szeretnék leállni a melózással. Mit tehetnek, valakinek valami otlet esetleg?

2018. aug. 26. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan veszik, mert nem akarnak pénzbírságot fizetni
2018. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

"Mit tehetnek, valakinek valami otlet esetleg?"


15.-ik év betöltése után a nyári szünetben dolgozhatsz - ezt meg is tetted. Iskolaidőben CSAK 16 év betöltése után dolgozhatsz.

Mit tehetsz? VÁRSZ türelemmel, amíg betöltöd a 16.-ik évedet.

Semelyik nagy multi nem fogja kockáztatni azt, hogy alkalmazzanak Téged 16 év alatt, hiszen valóban tetemes büntetést kellene fizetniük emiatt.

2018. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

Még valami (előző vagyok).

dicséretes, hogy szeretnél dolgozni, de egy jótanács. még épp csak elkezdtél dolgozni, még nem is vagy nagykorú, de már a törvények (Munka Törvénykönyve) kijátszásán gondolkozol. Ne tedd - inkább tanulmányozd a munka törvénykönyvét, hogy tisztában legyél majd, hogy a munkaszerződésnek mit kell tartalmaznia, mikor hogyan lehet felmondani, stb.

2018. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
80%

Törvény az törvény. Ha nem tartaná be az emberek többsége, akkor nem lenne értelme.

16 éves korodig tanköteles vagy, nem véletlenül. És hacsak nem a mekiben szeretnél karriert építeni, egy érettségire mindenképpen szükséged lesz.

Én most érettségiztem, az utosó két évem mellett végig melóztam, és higgy nekem, nem tett jót. A munka a tanulás rovására megy egy pont után, vagy fordítva.

Priviben szívesen írok a tapasztalataimról.

2018. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!