Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelező adni a munkáltatónak...

Kötelező adni a munkáltatónak utazási támogatást?

Figyelt kérdés
A törvényben azt olvastam, hogy aki helyi érdekű vasutat használ (HÉV), annak megtérítik legalább a 85%-át. Ez igaz? Vagy benzinpénzt? Ez kötelező vagy adható? A fizetésemhez képest elég sok a budapesti 9500 Ft-os bérlet ára, jó lenne, ha nem nekem kellene kifizetnem!

2018. szept. 6. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Mennyi a fizetésed, hogy sok belőle a 9500 Ft?

Amúgy lehet gyalog vagy kerékpárral is járni, azok ingyen vannak...

2018. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

1#

Képzelem mekkora életed van neked. Fogadjunk, se kutyád se macskad de még egy barátod/baratnod se, se család max a mama.

El találtam?

2018. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
N csak adható
2018. szept. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

2es:

Egyik se talált...

Amugy sem értem hogy jön ez ide. Akinek sokallja a 9500 Ft-ot keressen olcsóbb/ingyenes megoldást és kész. Nem sírni kell, hanem megoldani...

2018. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ez kötelező vagy adható?"


Adható.


Ha másik városból járnál be akkor lennének kötelesek megtéríteni az aktuális városig tartó bérlet 80%-át. (Pl ha Gödöllőről járnál be Budapestre akkor a gödöllői kiegészítő 80%-át igen, de a budapesti bérletet nem.)

2018. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
86 %-át kötelesek téríteni a közigazgatási határon kívülről történő bejárás esetén. Más esetben nem.
2018. szept. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, sok a nettó 150.000 Ft-hoz képest, melyet diplomával, 3 gyerekes családanyaként keresek. Van olyan kolléga, aki ugyanott lakik, ahol én és benzinpénzt kap, pedig van tömegközlekedés!
2018. szept. 7. 03:21
 8/9 anonim ***** válasza:

"van olyan kolléga, aki ugyanott lakik"


Hol ott? Közigazgatási határon kívülről jársz be dolgozni?

2018. szept. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak jogszabályban foglalt kötelezettsége térítenie a helyközi közlekedés 86-%át. Nme adható meg jófejség meg nagyvonalúság, hanem KÖTELEZŐ.


ami semmit se jelent mert ha enm adja akkor mi van. Vagy feljelented és akkor tán lezs valami vagy bnem, és akkor továbbra se ad.

2019. jan. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!