Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri újrakezdeni külföldön?

Megéri újrakezdeni külföldön?

Figyelt kérdés

Olyan munkám van, amivel előre nem lehet lépni, a fizetés közepes. Feleségem nem dolgozik jelenleg, műtét jött műtét után, elbocsájtották. Lakásunk van, de a hitelt még fizetjük. Az elmúlt 1,5 évben próbáltam munkahelyet váltani, de nem sikerült, az utolsó körökben nem engem választottak. Gyerekünk nem lehet, ez is eléggé felőröl minket. Szóba jött az újrakezdés gondolata külföldön, de nehéz, mert nem így terveztük, különben a lakást se vettük volna. Én angolul folyékonyan beszélek, a munkám része. A feleségem erős közepes angolból, németből alapszinten beszél, bár most tanul, hogy legalább középszintig eljusson. Anglia és Ausztria között vacillálunk, angol miatt persze logikus lenne Anglia (vagy arrébb még Skócia talán), de Ausztria közelebb van. De tudom, hogy a nyelvtudás fontos és eddig mindketten irodai munkát végeztünk, bár annyira egyikünk se szerette a kizsákmányolást, főleg feleségem a minimálbérért. Nehéz dönteni, hogy merre lépjünk, de a jelenlegi helyzet egyikünknek sem jó. Volt valaki hasonló helyzetben, ha igen, hogyan tudott újrakezdeni külföldön?


30/F


2018. szept. 7. 09:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Keresel valami segedmunkaskent állás és kimesz, persze abból se lesz rajoskodas
2018. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor éri meg újrakezdeni, ha jó végzettséged van, amit külföldön is elfogadnak. Sima általános irodai munkára ritkán vesznek fel frissen érkezetteket. Mi 3 éve kezdtünk új életet, de kezdetben a férjem munkájára alapoztunk, aki a szakmájában talált munkát. Nekem kicsit nehezebb volt, de most már elég jól élünk, házat is vettünk. De én úgy látom, hogy azok boldogulnak jól külföldön, akik Magyarországon is jól boldogultak, csak többre vágytak. Aki otthon minimálbéres volt, annak kint se lesz könnyű.
2018. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!