Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek legálisan meg...

Szerintetek legálisan meg lehet ma gazdagodni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Én úgy látom, hogy aki alkalmazottként dolgozik az eleve kikőve, én még diák vagyok de 99% hogy alkalmazott leszek valahol és örülök majd, ha 2-300 nettót hazaviszek. Vállalkozás meg olyan, hogy eleve kell hozzá valami kezdőtőke aztán vagy bejön vagy nem, de inkább nem :D
2018. szept. 9. 12:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Igen de ha minden ha törvényes út be van tartva akkor elenyésző %ban . Öröklés jó vállalkozó család jó ritka mester szakma adottság spéci képzés sikerre visz . A sallangokat ki kell iktatni . Pl értelmetlen okj meg csaló tanfolyamok gagyi átverések motiváció nyugati üzleti stratégia szemeszterek egyéb átverések csak másokat tesznek gazdaggá .
2018. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Erről jut eszembe egy sztori:

Milliomost a meggazdagodásával kapcsolatban faggatják, bármire válaszolok, mondta, csak az első milliómat hogyan szereztem, na, azt ne kérdezzétek.

2018. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Simán. Persze kérdés, kinek mi a gazdag.


De nézd meg a top 100 leggazdagabb magyar listáját (persze ezek a listán pontatlanok, hazugok, s manipulatívak, de mégis...) Láthatod, hogy többségének semmi köze gyanús ügyletekhez, politikához, közbeszerzéshez, egszerűen jól csinálták, amit csináltak.

2018. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
igen. pl Mészáros, na ő is aztán az eszének és véletlen sem a kapcsolatsinak, meg a seg*nyalásának köszönheti a milliárdjait, sokkal inkább a gázszetelői szakmájának...
2018. szept. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A 100 leggazdagabb magyar közül 80 meggazdagodásában benne volt a politika.
2018. szept. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Az első válaszolónak van igaza , aki 0% - ot kapott.

A lapok Magyarországon le vannak osztva , a piac már foglalt , nehéz betörni.

Én úgy látom , hogy azoknak megy a legkönyebben , akiknek a család már megalapozta a vállalkozást , ők egyszerűen csak továbbviszik , nem a nulláról kezdik...


Legálisan nehéz ( politika , tőke nélkül ) , de nem lehetetlen , jó helyen kell lenni jó időben és kockáztatni kell mindened , amid van.

Ismerek olyan vállalkozót ( eredetvizsgálat ) aki nem egy nagy zseni , de jókor volt jó helyen , kapott családi támogatást , kockáztatott és kaszált.

Viszont ismerek olyan vállalkozót , aki kiemelkedőnek mondható ,2000 - ben kockáztatott , meggazdagodott , aztán megint kockáztatott ( mert régen bejött ) , de bukta lett belőle....Szóval a zseni buktázott , az átlagos pali meg gazdag maradt !

Olyan az egész mint a rulett , csak itt az életed a

tét !


Tehát a válasz : igen meg lehet , de nehéz , nehezebb mint 10 , vagy 20 éve , és a szerencsének is szerepe

van !


De egy biztos : VALAMIHEZ ÉRTENI KÉNE , csak így jöhet össze valami !

2018. szept. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges.
2018. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"csak az első milliómat hogyan szereztem, na, azt ne kérdezzétek."


Ez jó régi szöveg lehet. Manapság legfeljebb 1-2 év alatt bárki összegyűjthet alkalmazottként 1 milliót aztán csinálhat belőle bármit.



Szerintem egyébként tisztázni kéne mit értesz azon, hogy gazdag. Oké, M Lőrinc gazdag. De csak az ő szintjét érted azon, hogy gazdag? Mert azt a szintet tényleg nehéz lehet elérni. De ha nem ennyire magas a léc akkor azért sok gazdag van Magyarországon és bárki lehet ha szorgalmas.

2018. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi számít gazdagnak?

Jeff Bezos, Mészáros Lőrinc vagy Kovács Géza helyi kisiparos vállalkozó? Mert nem mindegy. A legutolsót bárki elérheti aki MER kockáztatni, befektetni a nehezen összekuporgatott szintjét, jó szaktudás, szerencséje van. A középsőt úgy lehet elérni, hogy jóba vagy a helyi elittel, benyalsz mindenkinek és lopsz, csalsz, hazudsz. A legelsőt pedig úgy, hogy van egy nagyon jó ötleted, jókor vagy jó helyen és jól gazdálkodsz a pénzzel!

2018. szept. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A gazdag alatt egy olyan életvitelt értettem, amiben nem probléma megvenni mondjuk egy 20 milliós autót, be lehet járni a világot mert nem kell aggódni a repülőjegy és szálloda árakon, meg lehet venni és fenn lehet tartani egy nagyobb területű családi házat pl. Budán valahol. Nyilván a Jeff Bezos szint lenne a legjobb, de jelenleg nekem ezek is nagy luxusnak számítanak :D Lőrincet meg inkább hagyjuk.....
2018. szept. 10. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!