Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az a tulajdonság, különbség...

Mi az a tulajdonság, különbség ami miatt az egyik orvos rengeteg pénzt keres, a másik pedig átlag/átlag alatti jövedelmet kap?

Figyelt kérdés
Tényleg nem értem. Kapcsolati tőke? Az egyik jobban végzi,lelkiismeretesen és sokat dolgozik? Más "ágazatban"? És ha igen melyikben?(nőgyógyász?fogorvos?plasztikai sebész? házi orvos?) Köszi a válaszokat nagyon kíváncsi vagyok. (Amúgy nem akarok orvos lenni,csak vannak ismerőseim,és szimplán nem értem)
2018. szept. 10. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Függ attól is hogy hol dolgozik és mit. Tidtommal hagyományosan a szülész nőgxógyászok keresik a legtöbbet a kis 100-150k/szüléssel míg mondjuk egy háziorvos nyilván közel sem kap ekkora hálapénzt.
2018. szept. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%
Retardaltsag
2018. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Magánpraxis. Sokan simán kifizetik egy félórás látogatásért azt a pénzt, amit egy orvos az állami rendszerben naponta keres. 10-15-20 ezer simán van egy félórás vizsgálat. És ez még az olcsóbbak közé tartozik.
2018. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt megjegyzem, hogy az állami kórházban dolgozó orvosok zömének van magánrendelése is. Szóval nem kell őket annyira sajnálni. :)


Nyilván nem mindegy az ágazat. Egy belgyógyász valószínű kevesebbet keres a magánpraxisában, mint egy fogorvos, vagy egy nőgyógyász. Egyszerűen "kevésbé szükséges", ami így hülye megfogalmazás nyilván. Az ember eljár fogorvoshoz szűrésre, fogtömésre, pótlásra, stb., mert kell. De nem megy belgyógyászatra évente, vagy gyakrabban, csak ha nagy baj van.


Ha ugyanazon ágazaton belül nézzük, pl. két fogorvos fizetését hasonlítjuk össze, akkor szerintem a szaktudás, a felszereltség, az elhelyezkedés/megközelíthetőség, a rendelési idő és a szimpátia dönt.

2018. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Extrémebb ritkább dolgokat csinál xd
2018. szept. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!