Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akar még többet midig...

Miért akar még többet midig mindig arz, akinek már van elég jövedelme, azt se tudja mit kezdjen vele, valójában el sem tudja költeni, mégis többet akar? Minek?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Mert a szomszédnak több van. Ezért is költöznek a gazdagok egymás mellé, lássák hogy a másik hogy áll. Így jönnek létre az úri negyedek. Legjobb példa a politikus. Olyat még nem látott a világ, hogy ők hátradőljenek és azt mondják: eleget loptam.
2018. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha többet akar, akkor mégsem elég neki.
2018. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mikor mondod, hogy elég? Te eleget keresel?
2018. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"valójában el sem tudja költeni"


Ismersz te ilyent? Inkabb az jellemzo, hogy mar a nemletezo jovedelmuket is elkoltottek, mert hitelbol epitettek a villat, vettek a mercit, stb.

2018. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Mert az ember már csak ilyen, egyre többet és többet akar. Főleg az ilyen urizáló, csaló, szélhámos idióták...
2018. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Mert az alap emberi természet ilyen. Lehet álszenteskedni, de ez így van.

Ha az álom kezdő fizetésed nettó 150 ezer forint, akkor örülni fogsz, ha a kezedbe adnak minden hónapban ennyit. Aztán 3-4-5-6 hónap után rájössz, hogy a beledet kidolgozod ezért a pénzért és legalább 300-at érdemelnél érte. A főnököd jófej, azt mondja, hogy figyelj. Jó munkaerő vagy, megadom, csak maradj. Boldog vagy, örülsz, mint majom a farkának, 2 centivel a föld felett lebegsz haza és sírva borulsz a párod nyakába, hogy SIKERÜLT elérni azt a fizut, ami neked csak az álom volt!

Eltelik 3-4-5-6 hónap és rájössz, hogy ezt is el lehet költeni. Lazítasz a nadrágszíjon, kicsit adsz az életnek, itt is 500 forint, ott is 2000 és ez is elfogy. Megint jön az érzés, hogy de jó lenne ennél egy kicsit több... és ez mindig és mindig így lesz akármennyit is keres az ember.

Én is jól keresek, megtudok élni a fizetésemből itthon, nem panaszkodok. De hazudnék, ha azt mondanám nem férne el több a számlámon havi szinten.

2018. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

1, a gazdagok veled szemben mindig tudják, hogy mihez kezdjenek a pénzükkel

2, minden pénzt el lehet költeni

3, az életünk egy vállalkozás, az visz előre ha fejlődni akarunk folyamatosan, ebbe az anyagi növekedés is bele tartozik

4, mit jelent az, hogy elég? milyen alapon döntöd el más helyett hogy kinek mi az elég?

2018. szept. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

#6 teljesen igazad van, ez nálam is így működik. Amikor 80-at kerestem 150-et akartam, mikor megvolt akkor a 200-as határt szerettem volna átlépni. Aztán autót(mindegy milyen, guruljon) szerettem volna és 300-as fizut. Ezeket is kaptam mert megdolgoztam értük. Most már 400-500rol álmodozom (fél milliós lélektani határ ugye).

És amikor 80-at kerestem azt hittem 300 az már mennyire elérhetetlen és sose lesz annyi de ha mégis akkor az aztán mi mindenre elég. :)

2018. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy tanulsz 10-15-20 évet. Szerinted azt a kényelmet, amit a modern társadalom ad(azaz nem kell a földet túrni naphosszat, hogy ne halj éhen a családoddal együtt) nem kell valamilyen módon visszajuttatnod a társadalomba?

Ha pedig csak az egyén pénzügyi szabadságát nézzük számszerűsítve:

Szeretnél elmenni télen síelni, nyáron nyaralni egy hétre, rendszeresen sportolni és egészségesen élni, viszonylag stresszmentesen.

Csak ezekhez önmagában kell 200ezer forint havonta.

Ha vidéken élsz, vagy lakást adtak alád, akkor azzal nem kell számolni, ellenkező esetben ez plusz 50-100-200 ezer forint havonta. Ha szeretnél gyereket, mondjuk kettőt, hogy ne legyél hazaáruló(:D), na meg persze, hogy ne haljanak éhen, az egy újabb százas.

Ekkor sem neked sem a gyerekeinek nem lehetnek még közepesen drága hobbijaitok sem pedig nettó 300k-nél(rosszabb esetben 4-500k) tartunk. Ennek bruttó verziója manapság 450-750 ezer forint.

Ha utódaid különlegesen tehetségesek valamiben, az pedig még nagyobb költségeket róhat rád. Zongora, sport edzőtábor, külföldi egyetem, stb.

Továbbá ahhoz, hogy a 10-15-20 évente bekövetkező válságokat is könnyedén átvészeld ezen a színvonalon félre is kell tenned mondjuk ugyanennyit.

Ha igazán jómódú vagy, akkor pedig autót, hajót,ingatlant vásárolsz, amelyek ára bármennyi lehet.

Amúgy meg, miért kéne elkölteni mindent?

Szerintem akinek egy csöpp kis esze is van, szeretné a gyerekeit nagyobb anyagi szabadságban felnevelni, mint ami neki volt, ehhez pedig nem költheted el mindened.

2018. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Netto 150 ezer mint álomfizetés ???

Hol élsz te? Vállalkozóként nettó ez 400-650 ezret keresek havonta, de nem régóta, így még nem elég ami van.


Amire gondoltam az a milliárdosok, akik egymásra pakolják a milliárdjaikat fontban dollárban euróban, és ugye ha milliárdjaik vannak.... Akkor ugye nem költötték el, mert akkor nem lenne.


Én bár keresek 400-600 ezer nettót havonta, mégis csupán 200 ezer tartalékom van, mivel nemrég megy csak a jó üzlet, és sok múltbéli hibára kell költenem.

2018. szept. 15. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!