Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás...

Próbaidő alatti felmondás terhességi táppénz alatt, lehetséges?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy próbaidő alatt bármikor (akár táppénz alatt) bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat.

A kérdés a terhességi betegállománnyal kapcsolatos, vagyis próbaidő alatt kiderült, hogy terhes vagyok, az orvosom kiírt állományba, ha megszüntetésre kerül a munkaviszony mit tudok tenni? Jár valami?



2018. aug. 30. 12:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha megszüntetik a munkaviszonyodat és a szülésed pillanatában nincs biztosítási jogviszonyod, akkor csak gyest és családi pótlékot kapsz alanyi jogon. Semmi más nem jár.

Ha nincs munkahelyed, táppénzt sem kapsz. És amíg nem szülsz meg, addig a TB-t is magad után kell fizetni.

2018. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Megválaszoltad magadnak a kérdésed. Próbaidő alatt indoklás nélkül is fel lehet mondani, még terhesség alatt is és ez nem ütközik az ebh alá sem.
2018. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hát, ez nem túl "terhes" barát... Kellemetlen, hogy ilyen helyzetben egyedül marad a kismama, és még a tb-t is maga után kell fizetni. Még jó, hogy a családok éve van...
2018. aug. 30. 13:11
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

de bizony, hogy egynelő bánásmód megsértése, ha a terhesség vagy a keresőképtelenség miatt került rá sor.


Perelni kell, perben a munkáltató köteles bizonyítani, hogy munkával összefüggő oka volt a próbaidő alatti elbocsátásnak.

2018. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező! Értem én a problémádat, csakhogy a babatervezést mindenhogyan át kell gondolni és ésszel vállalni. Tehát aki határozott idejű szerződéssel van, aki próbaidő alatt van, az gondolja végig, hogy mikor vállaljon gyereket. Tehát itt az lett volna a részedről a megoldás, hogy előbb dolgozol, bedolgozod magad a munkahelyedre, és utána vállaltok babát, amikor már nem vagy próbaidő alatt.

Mert értelek én, csakhogy neked is meg kell értened a munkáltatót. A munkáltatónak emberre van szüksége, aki dolgozik neki. Neki abszolút nem éri meg, hogy valakit felvesz, aki aztán rögtön elmegy táppénzre, meg aztán szülni. És a helyét meg esetleg fenn kell tartania, fizetnie utána egy csomó pénzt.

Ha most neked lenne egy vállalkozásod és felvennél valakit, aki rögtön elmegy táppénzre és még a helyére sem tudsz másikat felvenni, az neked sem lenne túl jó, hidd el. Függetlenül attól, hogy tényleg ez nagyon rossz neked.

2018. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én megértem a munkáltatót, én is voltam!

Nem terveztük a babát, sajnos a nagymamám tavaszi halála erőteljesen felforgatta az életemet, és terhes lettem. Bocsássa meg a világ, hogy megtartottuk és nem az abortusz mellett döntöttünk...

Azt nem értem, hogy miért nincs ingyenes terhes tanácsadás? Miért kell ilyen helyzetben még lehúzni a kismamát?!

2018. aug. 30. 14:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
De jár az ellátás, el is látnak, sőt a terhesség alatti vizsgálatok ingyenesek, de a magyar egészségbiztosítási rendszer így működik. Hogy ha dolgozol, van munkabéred, akkor abból vonják a járulékot, ha meg nincs miből vonják, akkor pedig saját magad fizeted. A TB-t, aki kötelezve van a fizetésére, annak fizetnie kell. Nincs mese, nincsenek kivételek. Ezt akkor is fizetni kell, ha voltál orvosnál, kapsz ellátást, meg akkor is, ha nem.
2018. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%
aki lepirospaicszott, annak szívesen hozok néhány jogesetet...
2018. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

[link]


ugyanott többet is találtok...

2018. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%
Nincs ezzel gond utolsó, hogy így van, vagy nincs így. Csakhogy egy munkaügyi per nem kevés pénzbe kerül és elég hosszadalmas. Ha a kérdezőnek gondot jelent ez a pár hónap, hogy lesz-e munkája, ezáltal pénze, akkor nem hiszem, hogy lesz neki akár több százezer forintja, hogy még pereskedjen.
2018. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!