Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikus diplomával nem...

Informatikus diplomával nem lesz így soha munkám?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok.

Eddig nincs sok munkatapasztalatom...

20-22 éves korom között gyárban dolgoztam, három műszakban. Illetve még most nyáron ugyanezt.

24 évesen kezdtem el Budapesten egyetemre járni, levelezőn tanulok gazdaságinformatikát.

Én nem tudok egyszerre tanulni és gyári, vagy komoly fizikai munkát végezni, főleg nem több műszakban...

A fiatalabbak mind eltudtak helyezkedni így az első év elvégzése után, gyakornokként bankban, stb.

Engem viszont 10-ből 10 helyre nem vettek fel, gondolom a korom és az eddigi, csupán gyári tapasztalataim miatt.

Irodai munkára sem alkalmaznak, így, egyelőre diploma nélkül esélytelennek tűnik minden.

Mekiből is elhajtottak, mert oda a nappalis diákokat és a dekoratív embereket veszik fel... Szóval nem tudom most milyen állást keressek, vagy esetleg fel vegyem e a diákhitelt.


Második év után vajon jobb lesz a helyzet?

Sőt BSc diplomával fogok találni munkát 27 évesen, ha esetleg addig sem lesz más jellegű tapasztalatom?


2018. szept. 15. 00:51
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
17000 informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról. Dehogyisnem lesz állásod! Pont most van informatikusra bazinagy kereslet!!!
2018. szept. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

"17000 informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról."


Ilyen szamokat mindigis dobalgattak, de ez nem azt jelenti, hogy boldog-boldogtalant felvesznek, ahhoz meg kell utni egy minimalis szintet.


"Második év után vajon jobb lesz a helyzet?"


Elso evben nem tanultal semmit szinte, amit kozvetlenul fel tudsz hasznalni, felveszik a dekorativabb, talpraesettnek tuno emberkeket egyszeru feladatokra gyakornokoknak, majd ott betanitjak arra a bizonyos feladatra. De hogy masodik ev utan javulnak-e az eselyeid, az rajtad mulik, suli mellett ugye kepzed magad? Szerezz valami linux/cisco kepesitest, hogy latszodjon, hogy erdekel a terulet.

2018. szept. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Simán menni fog, hatalmas igény van ITsra. Mondok egy példát... van otthon, Magyarországon egy kis cégem, néha elvállalok ezt-azt ha belefér az időmbe. Most úgy alakult, hogy kellett volna segítségnek C# fejlesztő egy pécsi projekthez de egyszerűen nem találtam, úgyhogy ugrott a meló.
2018. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Tanulni kell, nem siránkozni. Mi az, hogy munka mellett nem tudsz tanulni? Szerinted az emberek nagy része hogyam csinálja a sulit?

Dolgozol, otthon tanulsz, utazás közben tanulsz, ebedszünetben tanulsz. Ennyi!

2018. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!