Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz informatikus...

Mennyire nehéz informatikus diplomával elhelyezkedni Budapesten? Mennyi idő, hány interjú?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallom, hogy nem végezték végül el az egyetemet, mert pl. kiábrándultak belőle. pl. már abszolváltak de még nem záróvizsgáztak. Nekik mennyire nehezebb, mint azoknak akiknek van diplomájuk?

2017. máj. 12. 20:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nehéz kérdés. Biztos jönnek majd a válaszok, hogy hát nehéz stb... de azért azt hozzá kell tenni, hogy akki annyira nem hülye az azért kap munkát. Tehát pesten azért elég könnyű elhelyezkedni. AMit tanácsolnék, hogy egyetem utolsó éveiben már dolgozzál. Jól néz ki ha végzel és mondjuk van 2 év tapasztalatod.
2017. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, ez tipikusan az a terület, hogyha értesz hozzá, vagy úgy ítélik meg, hogy van hozzá affinitásod, akkor könnyű. Ha 0 tapasztalattal érezhetően butus vagy akkor tökmindegy hogy elte infó vagy gábordénes, felveszik azt aki csak hobbiból találkozott pyhtonnal meg javával de látszik, hogy motivált és jó képességű...
2017. máj. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Fatal_3rror_ ***** válasza:
85%
1 hét 8 óra 32 perc és 13,5 interjú...
2017. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

2011-ben kezdtem az egyetemet, teljesen más területen, nem IT. Első nap első órán rájöttem hogy semmi értelme, de azért meg kell csinálnom mert képmutató ember vagyok és kell az, hogy bele tudjam írni a CV-be, hogy van diplomám.


Elkezdtem otthon programozással foglalkozni, éveken át tanultam, csináltam saját projekteket amiket szintén bele tudok írni a CV-be, így mentem el dolgozni programozónak 3 éve. Nem volt nehéz az interjú, hatalmas a hiány a jó programozóból, ha értesz hozzá akkor felvesznek. Ha nem szereted csinálni vagy nem értesz hozzá, akkor felejtsd el.


Arra figyelj hogy legyen meg a képességed arra, hogy belehazudod a másik ember szemébe, hogy hivatásból dolgozol, nem pénzért. Ezt szeretik hallani.

2017. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Húha. Hát nem igazán erre számítottam. :D


A médiumokban folyamatosan azt harsogják, hogy milliókat lehet keresni, meg csak akkor nem vesznek fel, ha súlyosan fogyatékos vagy. Még szerencse, hogy utána néztem mi az igazság.


Mindenesetre akkor ez a szakma felejtős, mert bár szeretek számítógéppel foglalkozni, és van is egy kis programozási tapasztalatom, de szakbarbár nem vagyok, és nem is akarok az lenni.


Köszi szépen a válaszokat

2017. máj. 13. 12:55
 6/21 A kérdező kommentje:

Tehát akkor érdemesebb, mondjuk egy viz-gáz-fűtés szerelőnek mennem szerintetek? Vagy asztalosnak?


Múltkor kihívtunk egy gázszerelőt, aki alig csinált valamit itt volt egy fél órát, és 15 ezret elkért.

2017. máj. 13. 13:01
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért egy szóval se mondtuk, hogy nem jó szakma.

Könnyen el lehet helyezkedni, ha nem vagy hót hülye és a fizetés is az ország egyik legjobbja.

2017. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Gondolom csak akkor jó a fizu ha nagyon pro vagy, de mondtam, hogy az infó mellett más is érdekel. Nem tudnék szakbarbár lenni. Egy középszerű vagy gyenge infós után meg gondolom nem kapkodnak, és örül, ha kap egyáltalán fizetést.


Nekem ez kevés.

2017. máj. 13. 16:15
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten ismerőseim infó/villamosmérnök vonalon egy év gyakornokoskodással (és persze a közben megszerzett diplomával) 300 nettóval álltak munkába. Pályakezdőként jó kis pénz ez. És hozzátenném, hogy nem is maradt nekik sokáig ennyi :D
2017. máj. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtuk hogy az állás megszerzéséhez mi kell, ha az állás megvan, hülyére keresed magad. Bp nettó 300-zal kezdtem, nem is IT-s diplomám van. Tervben vagy 1-2 tovább képzés innen határ a csillagos eg
2017. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!