Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon, aki nem...

Magyarországon, aki nem diplomás, nem jól menő egyéni szakmunkás vállalkozó szakmunkás az miért van "halálra ítélve" a magyar munkaerő piacon?

Figyelt kérdés

Én a pályafutásomat úgy kezdtem,hogy érettségi után nem mentem egyből főiskolára,hanem elvégeztem 2 OKJ-t párhuzamosan (gépgyártástechnológiát és logisztikát), gondoltam, ezekkel tudok jól keresni, levelezőn meg elmenni egyetemre.


Nagyot tévedtem.

Középfokú műszaki végzettséggel semmi esélyed, pedig Magyarország "gazdagabbik" felén lakom.

A logisztikával szintén nehéz,hiába van nyelvtudásod, teljesen pályakezdő nem kell sehova.


Végül mégis a logisztikus végzettséggel sikerült elhelyezkednem, több cégnél is dolgoztam vele, a legelső munkahelyemen pofátlanul keveset fizettek és elvárták,hogy túlórázz.Hamar dobbantottam is onnan.


Mióta diplomám van, sokkal több lehetőségem van, sokkal könnyebb állást találni és váltani,sokkal magasabb a fizetésem, továbbá sok az előrelépési lehetőség is.



Az egész kérdés onnan indult ki, hogy a múlthéten 110 ezer forintot hagytam ott az autószervizben.Hozzáteszem, nem prémiumkategóriás autóm van, hanem egy tömegmárka alsó-középkategóriás modellje.

És elgondolkodtam, hogy a régi még diploma előtti fizetésemből alig maradt volna valami, ha abból kell ezt fizetnem.



Én úgy látom, hogy Magyarországon a középfokú végzettséggel rendelkezők vannak a legrosszabb helyzetben.Kvázi halálra vannak ítélve.


2018. szept. 15. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Igen, Magyarországon a középfokú végzettséggel rendelkezők tömegesen pusztulnak el. Járványok, éhinség tizedeli őket. Az utcákon már odáig fajult a helyzet, hogy elfogytak a tömegsíroknak szánt helyek, sok városban és faluban a markolókkal lapátolják egy kupacba a középfokú végzettséggel rendelkezők holttesteit, amiket gyengén sikerült érettségi és szakközépiskolai bizonyítványokkal gyújtanak lángra.


Ja nem...


A legrosszabb helyzetben korántsem ők vannak.

2018. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Sok szempontból rossz levezetés. Egyrészt nem kell minden hónapban ekkora szervizszámlát fizetned. Másrészt ma már jóval többet keresnél a régi pozíciódban is.
2018. szept. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2#


Abban igazad van,hogy nem kell gyakran ekkora szervizszámlát fizetnem.

Viszont a régi helyemen max 30 ezer forinttal lenne több a fizetésem, közepes méretű cég volt és elég szűkmarkú.

2018. szept. 15. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet te valaszottal rosszul ceget. Azert, mert kifogtal egy sunyi ceget az nem a kepzettseg hibaja.
2018. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!