Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg csak annak érdemes...

Tényleg csak annak érdemes programozást tanulni aki nagyon benne van ebben a témában?

Figyelt kérdés

Ismerősömmel beszélgettem a fizetős programozó/szoftverfejlesztő tanfolyamokról, azt állítja ha nem vagyok ez az atom kocka aki ezért él hal, akkor nem fog menni úgysem. Gondolom a fejébe az a kép van, hogy bajszos, szemüveges,zsíros emberek ülnek a gépnél :D

Tudom azt, hogy egy tanfolyammal nem lennék előrébb sokkal, de adna egy alapot az induláshoz.


2018. szept. 16. 16:42
 1/10 anonim válasza:
24%

Na azért ne gondold hogy annyia pronak kell lenned hogy kisujjból feltöröd a NASA rendszerét.

Sok ember aki programozónak tanul 3 év egyetem után egy középiskolában fog dolgozni ahol max annyi a dolga hogy minden használt gépre chrome-t kell telepítenie ami azért nem egy nagy feladat. Persze ezért sokat nem is fogsz kapni, ha olyan jól fizetne mindenki ezt csinálná. Ez a jövője annak aki programozónak tanul de nem érdekli jobban mint egy szükséges dolog ahhoz hogy munkát találjon.

És akkor ott van az az 1% aki fanatikusan mindent felfedez a programozás világában önszántából. Ezek lesznek később a menő programozók akiknek megéri ezzel dolgozni mert olyan helyen kaptak állást ahova rohadt nehéz bekerülni.

2018. szept. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Fizetős tanfolyam szerintem nem éri meg, ingyenes anyag is rengeteg van a neten, így magadtól is meg tudsz tanulni.

És érdemes tanulni, főleg ha érdekel, akkor úgyis olyan irányban fogsz továbbtanulni, és ott kelleni fog.

Nálunk C# van az alapoktól kezdtük, de azért nagy előnye van annak, aki legalább autodidakta módon tanult valamennyit korábban.

2018. szept. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen terület.

Backend oldal / java / sql / biztalk területen igen, nagyon okosnak kell lenned.

Frontend oldalon nem annyira, ők ránk vannak cuppanva egész nap, hogy mit milyen endpointra kössenek be. Kicsit gyengébbek de azért ők sem rosszak.

2018. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, az ismerősöddel értek egyet, mert jó programozó csak abból lesz, akinek ez a hobbija is egyben és nem gond neki, ha naponta akár 10-14 órákat is ezzel kell foglalkoznia, mert szereti, mert érdekli, mert képes a folyamatos önképzésre és önálló tanulásra, fejlődésre, új nyelvek és technikák elsajátítására.....


Egyébként a többség csak a papírért megy a sulikba, meg tanfolyamokra, de a valódi és pénzre váltható tudást, azt sajnos nem ott fogja megszerezni !!


Legalábbis az ismeretségi körömben ez így működött és aki azt hitte, hogy ott fogja megtanulni a szakmát, az végig kínlódott, a házikat sem tudta önállóan megcsinálni és a vége az lett, hogy nem jutott vele semmire.


Ez a programozás is olyan, mint bármely más szakma: gyakorolni, elmélyedni kell benne és nem bajszos, szemüveges, zsíros emberkéket kell elképzelni, hanem elhivatott, sőt megszállott embereket, akik annyira benne vannak a dologban, hogy nem érnek rá borotválkozni, illetve nem töltik az idejüket a kibertéren kívül, mert felesleges időpocsékolásnak tartják. Szóval alapot kaphatsz, de az kevés. :)

2018. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyébként már nagy csomó hibrid munka is van. Ezeknél nincs is kiforrott, egységes munkakép, ahány cég, annyiféle pozíció.

Pld. az adattudós, ami pld. kimutatásokat készít (programoz), hatalmas adathalmazokból modelleket, stb.

Vagy a programszervező (business analyst), aki általában lebont egy-egy programot és megnézi, azt hogyan kell fejleszteni/beintegrálni az üzleti környezetbe.

Előbbihez statisztika jön jól, utóbbihoz társul pld. projektmenedzsment is. Ezekben is elgondolkodhatsz.

2018. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgymond ha eddig nem igazán foglalkoztatott a dolog(23 vagyok) engedjem el inkább és gondolkodjak más irányba? :)
2018. szept. 16. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem csak fekete fehér a dolog, mint fent írta valaki. Szóval nem csak a nagyon menő programozó és az iskolai rendszergazda létezik. Közte sok sok szint van.
2018. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező mennyi az IQ-d?
2018. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom :D Nem vagyok egy lángész, de hülyének sem mondanám magamat.
2018. szept. 16. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Én webfejlesztést tanultam Bp-n OKJ-n,de nem voltam megelégedve az oktatás minőségével elisment a kedvem tőle és otthagytam.
2018. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!