Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt a dolgozóra...

Próbaidő alatt a dolgozóra minden feladatot rá akarnak sózni?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy céghez, titkárnőnek. Van 2 másik kolléganőm. Egyik a cég külföldi fuvarjait intézi, a másik a belföldieket. Arról volt szó, hogy én a munkaügyes dolgokat csinálom. Első nap szembesültem vele, hogy egyelőre nem a munkaügyön kezdek, hanem a belföldi fuvarokat kell intéznem. 1 hétig voltam a belföldi fuvarokat intéző kolléganő mellett, aztán 1 hétig amellett, aki a külföldi fuvarokat intézi. Most a főnök azt mondta, hogy az első hónapban mellettük kell betanulnom, mert ha ők nincsenek, jó ha ezekhez a dolgokhoz is értek. A kolléganőim 5-10 éve ezekben a munkakörökben dolgoznak, nem értem azt hogyan gondolják, hogy én 1-2 hét betanítás után egy számomra teljesen idegen munkakört 100%-osan profi módon megtanulok. Másrészt aminek eredetileg felvettek és a végzettségem is megvan hozzá, abban náluk még egy napot se dolgoztam.

Tulajdonképpen elvagyok a cégnél, a fizetést megkapom, de sok mindent nem értek abból amit a fuvarszervezők csinálnak, azt pedig képtelenségnek tartom, hogy ha úgy adódik önállóan is el tudjam látni az ő feladatukat. Szerintetek várjak még (3 hónap a próbaidő) hátha 1 hónap után átkerülök már végre a munkaügyre? 26/N



2018. szept. 18. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarnak képezni helyettesnek is, kérdés, közölték-e előre, hogy másokat kell majd helyettesítened.
2018. szept. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem közölték előre. Bérügyintézőként nem kell idegen nyelvet beszélnem és a fizetésem is alacsonyabb, mint a logisztikusoké. Valamint azért is érdekes ez az egész, mert ha őket kell helyettesítgetnem, valamint a saját munkakörömbe tartozó feladatokat is el kell látnom, akkor én mikor tudok szabadságra menni? Szóval nem egészen értem mit is várnak tőlem, mert nem kapok konkrét tájékoztatást senkitől. Egyelőre kell a pénz, de ha nem lesz pozitív változás, akkor a próbaidő végefelé felmondok.
2018. szept. 18. 21:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus magyar munkaadó.. lépj ki.
2018. szept. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj! És nem csak a próbaidő alatt sózzák rá!


Örülj annak, hogy már a próbaidő alatt megmutatkoznak a problémák és így még gond nélkül kiléphetsz ebből, mert valóban úgy tűnik: jolly joker embert akarnak faragni, aki bárki helyére betehető jó kevés pénzért jó sok túlórára számítva. Tulajdonképp majd a saját munkádon kívül a többiekét is neked kell ellátnod, ha ők bármi miatt kiesnek - ezzel jobb, ha tisztában vagy már most.

Viszont ehhez azt várják el, hogy 3 nap alatt sajátítsd el azt, amit ők pl. 3 évig tanultak....


De sajnos sok cégnél ez megy manapság: főleg az újaknak mindent kell tudni és kevesebb pénzért több ember feladatkörét is ellátni. A cégek így spórolnak.


Elég, ha megnézel egy boltost: kasszázik, kiszolgál, közben árut tölt, takarít, adminisztrál - ezzel a pénztáros, eladó, árufeltöltő, takarító, adminisztrátor/boltvezető munkája kiváltható 1 emberrel és 1 fizuval. A dolgozó meggebed, a cégvezető meg dörzsöli a markát, hogy mennyit megspórolt ezzel....


Szóval ne legyenek illúzióid, mert ha a munkaügyre vettek volna fel, akkor már kezdettől fogva odakerültél volna, de láthatod, hogy mire megy ki a dolog és mi vár rád!

2018. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!