Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ismertek olyan munkahelyet,...

Ismertek olyan munkahelyet, ahol a vezető szándékosan olyan feladatot sóz a dolgozóra, hogy ne tudja elvégezni?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori ez? Hogy így ki lehessen rúgni valakit?

2016. aug. 29. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Inkább az a szomorú hogy egy vezető vagy vállalkozó nem dönthetni hogy ki dolgozzon neki és kit rúghasson ki.
2016. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem azért csinálták, hogy "alkalmatlanság" miatt lefokozhassanak egyel lejjebb a rangsorban, és a helyemet a szokásos valakinek a valakije foglalja el. Annyi munkát adtak, hogy ha 48 óra egy nap, akkor se értem volna a végére, míg a többi (három) velem egy rangú és azonos feladatkörű egyén lakkozta a körmét. Az egyiknek pl az volt a dolga mindez idő alatt, hogy aktualizálja az irodák ajtajain lévő névtáblákat, ahol dolgozócsere volt, ott új névjegyet kellett nyomtatnia. Erre volt cirka 2 hete. :( Hogy mennyire gyakori, nem tudom, nekem 4 munkahelyből ez az első, ahol megcsinálták velem.
2016. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Még nem tapasztaltam ilyet.

Egyszer kaptam olyan feladatot, amihez lövésem sem volt.

Én szóltam, hogy ezt nem én szoktam csinálni, hanem x, így én nem értek hozzá. Mondta a főnököm, hogy jó, nem gond, ha nem lesz tökéletes, csak kezdjem el, aztán majd segít, ha kell. :)

2016. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha valakit ki akarnak rúgni, ahhoz nem kell elvégezhetetlen feladatot rásózni, egyszerűen felmondanak neki és kész. Ha egy feladatot nem tudsz elvégezni, egyszerűen meg kell mondani, hogy nem vagy kompetens benne, és nincs/időd kedved utánajárni a megoldásnak. Ahol pusztán emiatt szóba kerül, hogy kitesznek, ott egészen biztosan nem olyan az alaphangulat, amiben a napjaimat tölteni szeretném.
2016. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor helyet akarni csinálni baverjancsinak, de később rájönnek, hogy rosszabbul jártak. (jobb esetben).
2016. aug. 29. 19:16
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

4: Hát ilyen nincs, hogy csak úgy felmondasz.

Ha valakivel valóban gáz van, akkor is nagyon oda kell figyelni, hogy mit hogyan csinálsz, nehogy még neked legyen belőle gondod, mert ki merted rúgni.

2016. aug. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem velem fordult elő, hírből hallottam, de bármi megtörténhet.
2016. aug. 29. 19:18
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Előfordulhat, Kérdező. A munkáltatók ritka nagy görények tudnak lenni az alkalmazottakkal: amint van egy kis körömpiszoknyi hatalmuk, egyfolytában demonstrálják, akár kell, akár nem. Régebben az átkosban gyakran alkalmazták ezt, hogy volt egy "élmunkás", és a többiek normáját is hozzá igazították, aztán aki nem bírta, kivágták mint a közmondásos négylábú állatot szarni. Manapság is van pár munkáltató, aki még erősen a cocializmusban érzi magát, és úgy is bánik az alárendeltjeivel. Itt a GYK-n is olvastam pár hasonló kérdést.
2016. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most pont ez a helyzet, felvettek pár embert egy munkakörre, de betanulási folyamat van, és az is elég sok pénzbe kerül, ezért válogatott tetű munkákat bíznak ránk, ami ugyan nem túl nehéz, de elég lélekölő.

Ha magunktól húzunk el, ők járnak jól, mivel vissza kell fizetnünk nekik vagy 500e Ft-ot.

Tehát marad a cumi, vagy egy jófajta munkajogász...

2016. aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogyhogy vissza kell nektek fizetni? Ha a dolgozó mondja fel a határozott idejű szerződést, rá is vonatkozik a fizetési kötelem? Másik: Azt gondoltam, hogy az árkosban inkább "kapun belüli" munkanélküliség volt, mindenki nyugodt szívvel feküdt le aludni a munkahelyével s volt is mire ébredni. Én is a munkahellyel fekszem s kelek, de már más aspektusból 🙂
2016. aug. 29. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!