Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek? (Munkalehetőség,...

Mit tegyek? (Munkalehetőség, interjú)

Figyelt kérdés

Az van, hogy volt egy interjúm egy külföldi céggel, amin továbbjutottam az utolsó fordulóig, azaz a személyes interjúig. Nagyon jó állásról van szó és szívesen is mennék.

Kifizetik az utazás árát, viszont a jegyet magamnak kell lefoglalnom, csak aznap adják oda a pénzt az interjú után..ez mondjuk érthető, gondolom nem akarják, hogy kifizetik a jegyet és az illető el se megy a megbeszélésre.

A gondom az, hogy eléggé le vagyok égve és bár meg tudom venni a jegyet, de akkor viszont nem tudok kifizetni a NAVnak egy összeget, ami határidős.

A cég azt mondta, hogy ha szeretném, akkor el tudjuk tolni, de ezt én nem igazán akarom, mert attól tartok, hogy lecsúszhatnék erről a jó lehetőségről a kavarásommal.

A pénzt már aznap visszakapom, de a NAVnak két nappal előtte kellene fizetnem. Ha lefoglalom a jegyet, akkor bajom lehet a NAVval a késve fizetés miatt, ha nem foglalom le és időben rendezem a NAVot, akkor viszont lecsúszhatok erről a munkáról (?).

Mit csináljak?



2018. szept. 18. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérj kölcsön ismerőstől, szülőtől, vegyél fel provident hitelt, vagy fizesd be a NAV-nak 2 nappal később.

Mondjuk nem írtad, hogy mennyi pénzről van szó.


Ha pl. kamu az álláshirdetés és átpaliznak, akkor oda a NAV-os pénz is :-(

2018. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, még egy pár ötlet: ha van arany nyakláncod, beadhatod zálogba, később kiváltod, nagyobb értékű műszaki tárgyat is bevesznek, esetleg próbálj meg valamit eladni a Vaterán, Jófogáson, stb
2018. szept. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a megerősítést, hogy érdemes belevágnom.

Elég nagy cég és nem csak telefonon beszéltünk erről, hanem e-mailben is megírták, hogy állják a jegy árát, meg néztek nekem járatot is, mindent részletesen leírtak, kik lesznek az interjún név szerint, stb., tehát nem tűnik kamunak, sőt korrektnek látom.

A C verzió, hogy megpróbálom áttenni egy héttel későbbre amikor már lesz pénzem (mivel mondta a pasas, hogy lehetséges), de attól tartok, hogy ezzel nem keltenék túl jó benyomást. :-(

2018. szept. 18. 22:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lenne jó ötlet egy héttel később, mert addigra az első interjúnmegjelent alanyok előnyben lesznek.


Amúgy én nem megerősítettelek, csak válaszoltam a kérédésedre (1,2 vagyok), hogy hogyan tudod megoldani az anyagi problémát?

2018. szept. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire jó a lehetőség, ne told el egy héttel. Mégis mennyit kell a NAV-nak befizess és miért? 2 nap csúszásból aligha lesz bármi, nagyon max valami kis késedelmi kamat, ami szintén nem világvége, hogyha nem milliós tételről beszélünk.

Tökre segítene az is, ha esetleg olyan kérdésekre is válaszolnál, minthogy miért nem tudsz kölcsönkérni valakitől vagy eladni valamid, míg visszakapod a repjegy árát.

2018. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!