Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szemétség lenne a többiekkel...

Szemétség lenne a többiekkel szemben ha mostanában mondanék fel?

Figyelt kérdés

Felszolgálóként dolgozom , elkezdtem más munkahelyet nézni, ha úgy alakul, hogy találok akkor 2 hét a felmondási időm. Viszont az egyik ember a személyzetből (konyha) táppénzen van műtét miatt, így heti 2 napra -1 emberben vagyunk, így valamelyik kollégám áll be helyette (2 en vagyunk). Még legalább 5 hétig távol lesz, viszont addigra találnék más munkahelyet. Ha eljövök , és nem találnak mást akkor ugye valahogy megkell oldaniuk nélkülem.

Nagyon szemét húzás lenne tőlem?

Inkább várjam meg amíg visszajön és utána kezdjek el keresni más állást?


2018. szept. 19. 07:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Ilyenkor szerintem azon kell elgondolkodnod, hogy ők is így lennének-e a helyedben vagy sem.
2018. szept. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom, igazából szabadságot kikérik úgy, hogy nem foglalkoznak azzal, hogy a másik megszivja -e azzal, hogy ő nincs x ideig, meg hát napközben is én csinálom a munka 70% át.. De mégis jóba vagyok velük.
2018. szept. 19. 07:31
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Hát akkor én lelkiismeret furdalás nélkül lelépnék a helyedben.
2018. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Bár sajnálnám a kollégákat, de az élet nem így működik. Ha most elszalasztod a lehetőséget, kérdés, legközelebb mikor találsz másikat.

Képzeld el, ha a kollégákra való tekintettel nem fogadnál el egy jó állást, és később kiderülne, hogy pont az a jelenlegi kollégád viszont elfogadta, aki miatt te itt most lelkizel!!

Majd a főnök megoldja, nem a te gondod-bajod, mi lesz a többivel! Ha találsz valamit, ragadd meg!

2018. szept. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
38%
Ne foglalkozz vele. Felszolgálót úgyis találnak seperc alatt, max bírja 2 hétig, aztán jön a következő.
2018. szept. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

", elkezdtem más munkahelyet nézni, "


Számomra inkább az a kérdés, hogy miért pont most kezdtél el más munkahelyet nézni? Mindenképpen váltani akarsz sürgősen vagy csak úgy nézelődsz. Mert ha nem sürgős, és amúgy jól érzed magad a helyen, akkor én várnék még - meg aztán amúgy sem biztos, hogy azonnal találsz.


Ha pl. azért kezdtél el munkahelyet nézni, mert 2 órára vagy bejelentve és 12 -t dolgozol, akkor azt mondom, igen, keress másik helyet. Vagy ha egyszerűsített foglalkoztatással vagy alkalmazva és szeretnél rendes munkaviszonyt, akkor azt mondom, oké, kezdj el keresni - aztán majd alakul.

De ha normálisan be vagy jelentve, akkor én a helyedben nem nagyon kutakodnék - mert lehet, a végén még rosszabbul is jársz: ígérnek fűt-fát, aztán nem adják meg, stb. Dolgozni meg mindenhol kell - általában :-) Legalábbis a vendéglátónál (nem egy nyugis szakma)

2018. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, azért keresek mert kevés a pénz, utálok korán kelni, monoton a munka(reggeliztetés). Bevagyok jelentve rendesen , jó hely, stb, csak nem bírom már jókedvvel csinálni. Jövőre megyek suliba,addig jó lenne pénzt felrerakni, és ebből a fizubol nem igazán tudok sokat.

Tudom,hogy étterembe 4 órás bejelentés stb, de +100ezer azért nem kevés pénz .

2018. szept. 19. 08:55
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Mennyi az a kevés pénz és hány órát dolgozol érte?
2018. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ezer forintos órabérbe vagyok, 8oras munka. 160/hó
2018. szept. 19. 09:12
 10/21 anonim ***** válasza:
27%
Hát az azért nem olyan rossz , ha nettó. Ráadásul rendesen bejelentve.
2018. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!