Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes -e fogorvosnak menni...

Érdemes -e fogorvosnak menni a jövőben? Régóta ezt szeretném majd csinálni. Az orvosi egyetem hány év mindennel együtt?

Figyelt kérdés

2018. szept. 19. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Igen de technikusnak jobban megéri , itt és külföldön is jól ki lehet jönni a stexből .
2018. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért érné meg jobban a technikus? Nyilván a magasabb szintű képzettség éri meg jobban, a fogorvos, azok itthon is kőgazdagok (ha magánban nyomják).
2018. szept. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten nem éri meg technikusnak menni, legalábbis itt Magyarországon. A kettő munka ráadásul kapcsolódik, mégsem emlegethető együtt. A fogorvos nevében is benne van, hogy alapvetően orvosi munkát lát el, betegeket kezel. Ez egy egészen más habitusú embert kíván, mint egy technikus, aki a fogorvos által előkészített és megtervezett szájüregbe pótlást készít, de technikus még csak szájba sem nyúlhat sőt, a beteggel sem nagyon találkozik. Esetleg akkor, ha egy jó és ügyes fogorvos olyan pótlást készít és beküldi a beteget a laborba, hogy a fogformát és színt ott együtt beszéljék meg, de az esetek 99%ban ez is a rendelőben történik technikus jelenléte nélkül. Nagyon nem tudom azt mondani, hogy aki vmiért nem tudja elvégezni a fogorvosi szakot, az menjen fogtechnikusnak, mert tök más a kettő.

Az egyetem jelenleg 5 éves, ezt követően fogorvos doktori diplomát kap az ember és önállóan dolgozhat. Van lehetőség szakvizsgát tenni, habár nem kötelező (de ajánlott). Ez további 3 év egyetem után.

Szerintem érdemes fogorvosnak menni, ha el tudod azt fogadni, hogy életed végéig folyamatosan kell tanulnod, fejlesztened magad, hiszen szinte évente jelennek meg új anyagok, technológiák, ami 20 évvel ezelőtt a mindennapi rutin volt, az lehet ma már szinte be van tiltva (lásd amalgám), így ez tipikusan az a szakma, ahol időt és pénzt kell áldoznod arra, hogy akár 50 évesen is új dolgokat sajátíts el. Erre nem mindenki képes. Ha ügyes vagy és megszeretnek, lesz állandó pacientúrád és jól megélsz belőle. Sokkal jobban, mint a fogtechnikus, aki eleve tőled kapja a fizetését.

2018. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!