Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet otthoni sorozat vagy...

Lehet otthoni sorozat vagy egyéb fordítással pénzt keresni?

Figyelt kérdés
Legfőképp otthonról végezhető fordítói állás érdekelne, ami felsőfokű angol nyelvvizsgával végezhető.

2018. szept. 22. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Csak illegálisan, mert csak úgy nekiállni feliratozni egy sorozatot, és abból pénzt keresni szerzői jog sértés, mert nem vetted meg a jogokat.
2018. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

A jogot a szinkrongyártó cég veszi meg, és adja ki fordításra az általa jónak vélt, már bizonyítottan több mindent fordított személynek.

Magadnak lefordíthatod, amit akarsz, de eladni nem tudod, ergo pénzt sem tudsz keresni vele.

Ahhoz, hogy ilyen munkát kapj, az ezzel foglalkozó körökben ismert neved kell legyen.

Ehhez pedig egy nyelvvizsga nem elég.

2018. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Egy barátnőm csinált ilyent, valami dél-amerikai szappanoperához írta a magyar szöveget. Elvégzett egy szinkrondramaturg sulit, meg aztán katás vállalkozó lett, és így dolgozott a szinkronstúdiónak vagy kinek. Az ilyesmi nem működik csak egy szimpla nyelvvizsgával.
2018. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

A sorozatot, csak mint egy példát írtam ki, a kérdés fő motívuma igazábol az volt, hogy egyáltalán lehet-e otthonról, nyelvtudással pénzt keresni

2018. szept. 22. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Lehet.

Én 20 éve csinálom.

De én sem műfordítással kezdtem, hanem cikkek, szakirodalom stb. fordításokkal, míg eljutottam a szinkron- és irodalmi fordításokig.

2018. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!