Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felelősségre vonhatnak?

Felelősségre vonhatnak?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja, hogy munkahelyet váltottam. Irataim szelektálása közben jöttem rá, hogy előző munkahelyemen elmulasztottam megtenni valamit a hatóság felé, aminek a hiányát ha észreveszik, komolyan megbüntethetik őket.

Szinte biztos vagyok abban, hogy az utódom sem lépett még az ügyben (főként hogy pár hete még nem volt a helyemre senki).

Meddig tart az én felelősségem az előző munkáltatóm felé?


2018. szept. 27. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Attól, hogy már nem dolgozol ott, szerintem amíg az általad elkövetett hiba kárt okoz, bármikor felelősségre vonhatnak akár bírósági úton is.


Nagyon ciki, de ha még javítható a dolog, akkor azonnal jelezném, ez akár pozitívum is lehet felelősségrevonás esetén, hiszen nem sunnyogtál, hanem megpróbáltál segíteni. Ha meg nagyon kiakadnak, kirúgni már úgysem tudnak.


Vagy sunnyoghatsz és reménykedhetsz, de meddig fogsz szorongani miatta? Ráadásul súlyosabb lehet a következmény is.

2018. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt nem ártana tudni, miröl van szó konkrétan, mert igencsak sokban fögg ettöl az esetleges büntetés.
2018. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Az egy dolog, hogy a te munkád lett volna valamit elvégezni, de gondolom, neked is volt egy főnököd, aki időnként ellenőrizte a munkádat??? Vagyis a te általad elkövetett hanyagságodat őneki észre kellett volna vennie!

Attól kezdve, hogy ő elmulasztotta megnézni, hogy az általad elvégzett munkában minden rendben van-e, és engedett téged kilépni minden felelősségre vonás nélkül, attól kezdve az ő felelőssége.

2018. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
# 3, attól ,hogy valakinek van főnöke, attól létezik személyes felelősség is. Egy főnök sem ellenőrizhet minden egyes alkalmazottra bízott betűt - hiszen akkor nem lenne szükség alkalmazottra.
2018. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Baromság. Nem vonhatnak felelősségre mert nem a TE SZEMÉLYES felelősséged, hanem a CÉGÉ! Az, hogy te intézed - nyilván a cég nevében - nem jelenti, azt hogy a te felelősséged lenne. Addig talán igen ,amíg ott dolgozol, de utána már kizárt dolog. Azt a cégnek kell megoldania és ők viselik annak a hibának a terheit is!
2018. szept. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%

Ez így igaz, de ha kiderül, hogy a munkaköri leírás szerint kinek a dolga lett volna, Ő viszont elmulasztotta, a cég követelheti rajta a kárát. Még akkor is, ha már nem dolgozik ott. Fizetési felszólítással, majd eredménytelenség esetén bírósági úton követelheti. Innentől kezdve a "Ptk." vonatkozik rá.

Biztos van elévülési idő is, de azt nem tudom, hogy mennyi.

2018. szept. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alkalmazotti jogviszony esetében úgy van, ahogyan az 5-ös írta. Ha már 1x engedték kilépni úgy, hogy felelősségre vonták volna, attól kezdve a munkáltató felelős a hibákért.

Itt nincs elévülési idő, ha a kilépős papírjára nem véstek fel semmi tartozást, stb. stb. akkor attól kezdve nincs mit követelni rajta.


A 6-os által írt elévülési idő a vállalkozók esetében van, akár egyéni, akár társasági formában is működött. Ez eddig 6 év volt, kb. 2 évvel ezelőtt emelték meg az elévülési (peresíthetőségi) időt 10 évre.

De ez nem vonatkozik az alkalmazottakra, csak a vállalkozók által esetlegesen elkövetett bűncselekmények perelhetőségére!!!

2018. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elég vegyesek a meglátások.

Alkalmazott voltam, leszámoltam, mindenemet gond nélkül aláírtak.

2018. szept. 28. 08:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kész! Ettől kezdve kisnyúl! Nehogy már még évek múlva is keressék a munkaügyi nyilvántartásban, abban az x időben ki volt, aki mulasztott?? És keressük meg, és vonjuk felelősségre!!

Ha már elengedtek úgy, hogy nem vontak kérdőre, attól kezdve mint volt alkalmazott, csak akkor vehetnek elő, ha bűncselekmény történt. De azt is csak bírósági feljelentés keretében kezdeményezhetik, és nem közvetlenül.

Ha ilyesmiről nincs szó, akkor a főnököd viszi el a balhét, ha kiderül, hogy valami elmaradt.

2018. szept. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: egyetértek, ugyanezt írtam én is (5-ös vagyok)! Szóval kérdező megnyugodhatsz! :D
2018. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!