Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tartalmazzon egy önéletraj...

Mit tartalmazzon egy önéletrajz? Hogy zajlik egy állásinterjú?

Figyelt kérdés
Pályakezdô vagyok sose volt munkám.
2013. ápr. 9. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

munkaügyi központba el kell menni és jelentkezni. ott több pályakezdőt összeszedve tartanak egy információs előadást

hogy rád mint pályakezdőre milyen feladatok tartoznak,milyen kedvezményeket kaphatnaka munkáltatók, a munkaügyi miben tud segíteni, tanfolyamra lehet jelentkezni, illetve segítséget lehet kérni tőlük az önéletrajz megírásában.

2013. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A munkáltató csak arra kíváncsi, hogy miben tudsz a hasznára lenni.
2013. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 vikTORZ válasza:

Az önéletrajzzal kapcsolatban:


Rengeteg önéletrajz mintát lehet leszedni a netről. Nyugodtan portyázz, szedd össze az összeset, olvasgass utána, mert megéri. Európai önéletrajzot készítettem magamnak, amelyet folyamatosan frissítgetek, ha van aktualitása. (eddig nem kellett lefordítanom más nyelvre, nem jelentkeztem olyan munkára, ahova ezt kérik)

Egyet jegyezz meg! Soha nem szabad fizetni egyetlen "tuti biztos, legjobb, ezzel aztán két perc alatt lesz munkád" önéletrajzokért, mert mind kamu. Pl. gerilla önéletrajz...

Persze, fontos az önéletrajz, de egy iskolán, sőt szakokon belül tanító főiskolai tanárok egymáshoz képest is totál másképpen tanítják a hivatalos, rendes önéletrajz mintáját. Szóval szubjektív. Ami okosat lehet ebben tenni, hogy, megnézed a céget, intézményt stb ahová beadnád, hogy mi a fő profilja. Ennek megfelelően választanád az önéletrajz mintádat. Pl. egy marketing jellegű munkára ezek a modernebb, cégesebb önéletrajzok kellenek, míg egy önkormányzati munkára szerintem elég egy egyszerűbb is.


Állásinterjú:

Sok hasznos tanácsot lehet olvasgatni ezzel kapcsolatban. Kétféle interjún voltam eddig. Egyikben egy csoportos megbeszélés és tesztelés volt egy telefonközpontos cégnél. Olvasni kellett, meg magunkról beszélni. Nem vettek fel, de nem is bánom. A másik fajta, amikor mindenkit egyenként hallgattak meg. Volt amikor egy emberke ült velem szemben, olyan is előfordult, amikor négyen-öten kérdezgettek tőlem, míg máskor meg interjú közben folyamatosan bejárkált az egyik alkalmazott okoskodni vagy a főnökkel dumálni.


Hogyan zajlik?

A csoportosban leültünk egy asztal köré, az interjúztatók bemutatták nagy vonalakban a céget, bemutatkoztak, és megkértek minket, hogy mi is mutatkozzunk be egyenként. Miután ezzel végeztünk, kaptunk egy egy újságcikket, amit fel kellett olvasni. Amint ezzel is megvoltunk, elmondták, hogy kb mit várnak el tőlünk, és részletezték a munkavégzés egyéb összetevőit. Megemlítés szinten kitértek a fizetésekre és egyéb juttatásokra.


Egy nagyobb biztosító cégnél egy vezető beosztású ember hallgatott meg. Elmondta a végzendő munka lényegét, megnyerő dolgokkal győzködött. Elmesélte a továbblépési és egyéb lehetőségeket a cégnél. Ezután gorcső alá helyezett, és rengeteg kérdést tett fel az előéletemmel kapcsolatban.


A következőnél hasonló volt a helyzet, egy adósságkezelő cégnél ugyancsak egy ember volt bent. Sötét romos épület sötét, dohos folyosóból nyíló viszonylag modernebb irodában ültünk. Nagyjából felvázolta a munka jellegét. Ezt követően rólam kérdezgetett. Ő volt az egyetlen, akit nem érdekelt az iskolázottságom foka. Mikor rájött, hogy nem én vagyok az az ember, akit keres (és én is rájöttem, hogy ez nekem nem fekszik) akkor is hitegetett még, meg felírta az adataimat, hogy hívni fog.


Következőnél egy többrészes állásinterjú volt egy pénzügyi tanácsadó cégnél. Első körben egy kisfőnökkel beszéltem. Amíg ő intézte az ügyeit, nekem egy nyomtatványt kellett kitöltenem. Rengeteg kérdés volt, többnyire a személyiségemmel és a munkához fűződő viszonyomat vizsgálta. Ezt követően beszélgettem az illetővel. Nagyon megnyerő és szimpatikus volt. Szinte haveri beszélgetésben sok mindent megtárgyaltunk. A következő lépcső az lett volna, hogy a nagyfőnökkel beszélek többed magammal, de már nem mentem el erre, mert kicsit utánanéztem a cégnek.


A következő volt az, ahol jött-ment az alkalmazott. Idegesítő volt. Amúgy felvettek ide. Sokmindent kérdezett a főnök, és sokat beszélt. Csak egyet kellett vele érteni.


Az ezt követő interjú volt a legjobb, egy önkormányzati interjú volt. 5-en ültek be, egyikük felvázolta a munkát, fizetést, juttatást, utazást, mindent egyértelműen. Sokat érdeklődtek, és hamar döntöttek. Szimpatikusak voltak mindannyian, nem szájbamászósan szedték ki belőlem, hogy kiféle miféle vagyok, hanem érdeklődtek.


A lényeg, hogy határozottan és nyugodtan kell viselned magad egy állásinterjún. Hazudni nem szabad természetesen, de a negatív dolgaidat is pozitívan kell beállítani. (csak ha rákérdeznek)


Hát ennyit tudtam anekdotázgatni az állásinterjúimról, remélem megtalálod azt a munkát, ahova majd felvesznek

2013. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Rengeteg oldal van ahonnan letölthetsz önéletrajz mintát. Én másfél éve voltam ebben a helyzetben, szemezgettem a netről. Ami nekem bejött az a [link] oldalon lévő minta, azért mert külön van pályakezdőknek, szakmai önéletrajz minta, stb.legérthetőbb volt és amikor írtam nekik, akkor még az nap mindig vissza válaszoltak.
2013. ápr. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!