Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz fényt vet a lyuk az...

Rossz fényt vet a lyuk az önéletrajzban? (Alább)

Figyelt kérdés

2016. februárban diplomáztam a 7 féléves szakon. 2-3 hónapot pihenni akartam, de ezalatt összeomlott a közeli rokonom, nagyjából egyik napról a másikra "nem kelt fel". Az áttétes rák így támadta le. Kb. fél évig ápoltam.



Utána "elhúztam" dolgozni, de a nem piacképes szak és a kimaradás miatt ált.irodai munkákat kerestem inkább és ilyet is kaptam.


Elvégeztem emellett 2 OKJ-t és most pár hónapja munkát keresek - még mindig a meló mellett.


Amikor végre felhívnak vagy ne adj' Isten állásinterjúra kerül sor, rákérdeznek, hogy rég óta keresek állást? Nehezen találok állást? Ahogy látják, régóta keresgélek. Szakaszosan vagy folyamatosan keresgélek?


Miért teszik fel ezeket a kérdéseket/teszik ezeket a megjegyzéseket?

A lyuk gond az önéletrajzban?


Olyan, mintha 2016-ban 7-8 hónapig kerestem volna állást, aztán kínomban adminisztrátor lettem, most pedig az OKJ-k óta is szenvedek?


Persze soha nem kérdeztek rá a lyuk okára.


2018. okt. 3. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyszerű, írd bele hogy miért van a lyuk és kész...
2018. okt. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bele lehet írni, hogy otthonápolás (vagy aminek ez számít)?
2018. okt. 3. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Azt írsz bele az önéletrajzodba amit akarsz.
2018. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Nehogy beleírd... Az önéletrajz nem arra van, hogy a családi gondjaid közzé tedd és mentegetőzz. Egyedül a szakmai információkat kell tartalmaznia.


Ha rákérdeznek, akkor megemlítheted, hogy családi gondok/egészségügyi probléma miatt nem tudtál dolgozni abban az időszakban, de már nem áll fent ez a probléma.

2018. okt. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Vedd ki az évszámokat.
2018. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon egyszerű. Ne legyen benne lyuk!!! Úgy írod meg, ahogy Te akarod, a kutya nem fogja ellenőrizni... Mit kell ezen kattog i?
2018. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha nem írod bele mettől meddig voltál egy helyen, csak annyi, hogy időtartamra nagyjából mennyit dolgoztál ott, de lehet még ezt sem muszáj beleírni. Ha csak az időtartamot írod akkor úgy csalsz ahogy akarsz.
2018. okt. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!