Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Embereknek miből van pénzük?

Embereknek miből van pénzük?

Figyelt kérdés

És nekem ne mondja senki hogy mindenki vég meg ügyvezető. meg mérnők informatikus progamzó gépészmérnök stb

Bementem ma amédia marktba. telefont vettek de a legujabb 400 ezres telefont. Samsung note s9. De nem is ez a lényeg. Macbook 800 ezer, mobiltelefon 400 ezer, Smart Tv 600 ezer, és az emberek megveszik.

De miből? Ezek elképesztő árak. jha és egy 5 fős családban a gyerekeknek is 200-300 ezer értékű telefona kezükben. Meg városi terepjáró, meg ház és stb.

Oké. Hogy ez Pest. De mégis miből teremtik meg ezek az emberek hogy ilyen árakat megengedhetnek maguknak? Nem vagyok irigy, csak szeretnék én is ilyen területre, menni ahol ezeket megengedhetem magamnak, és nem kell hitelt hitelre halmozni.

De tényleg nem értem, nem mindenki mehet el vállalkozónak, meg cégvezetőnek, mégis sokan vesznek pláen karácsony előtt több milliós tételű műszaki termékeket.

Ezt nem lehet sporolással összegyűjteni, meg havi 300 ezer nettó fizetésből, pláne ha annak a családnak gyerekeik is vannak péládul.

És akkor ott vannak a lakásárak, egekbe vannak. Mégis vesznek az emberek újépitésű lakásokat 60-80 millió forintért Pesten, és ezt sem értem, hogy hoygan telik rá. és kicsit ez már idegesitő az én 250 ezer ft nettó fizetésemhez képest, pedig hegesztő vagyok, de soha nem tudok többet keresni.


2018. okt. 6. 21:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
89%

"És nekem ne mondja senki hogy mindenki vég meg ügyvezető. meg mérnők informatikus progamzó gépészmérnök stb"


Nem is vesz mindenki 400 ezres telefont, varosi terepjarot, uj epitesu lakast Pesten, szoval vagod... :D

2018. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Van aki sokat keres.

Van aki félretesz.

És van aki részletre(hitelre) vesz.

2018. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

persze :D:D:D Éhezek 5 évig :D Hogy aztán vehessek egy autót :D És 5 éven keresztül semmit sem költök :D

Én megfogok krédezni ilyen embereket.

2018. okt. 6. 22:04
 4/42 anonim ***** válasza:
10%
Jó kérdés, de engem már a válasz sem érdekel. Ugyanis én nem lennék képes olyan módon pénzt keresni. Lássuk be, hogy a forgásban lévő pénz mennyisége nagyjából állandó, tehát aki sok pénzre tesz szert, az szükségszerűen mástól vonja el. Persze nem face to face veszi el valakitől, de végső soron a mások közvetett kárán lehet csak jól élni. És ehhez nem mindenkinek van gyomra ám.
2018. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim válasza:
72%

Örökösök, késői házaspárok ( sokat tettek le az asztalra, aztán kerestek párt maguknak, tehát 2. jól kereső ember összeállt), lehet venni már 0%thm áruhitelt.


Illetve az illegális dolgokat művelő emberek.

2018. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Utolsó vlaszoló. igen ez igy van de valahol lakni is kell.

De nem értem, sirnak az emberek Magyarországon pesten is kevés a fizu, de azért megveszika gyereküknek a legujabb okostelefont.

Szerintem Sok Magyar Ember csak önmagát akarja sajnálni, vagy én nem tudom.

De nincs az a hü..e aki felveszi 80 millió hitelt egy lakásra.

Tudjátok én költöztetek, és azért látom a helyzetet.

Multkor egy kb 28 éves fiatal férfi költöztettünk egy 60 millios luxus lakásából egy 600 nm házba a garázsban porsche állt, meg BMW terepjáró és egy Audi.

És egy barátnője volt csak abban a 600 nm házban óriási kilátásal panormával van az a ház. És akkor végén mondtam neki az árat, erre a zsebéből előkapott vagy 30 köteg huszesrest.

De nem mertem megkérdezni mit dolgozik, vagy mit csinál, és rengetek ilyen van.

Luxus házból mégnagyobb házba költöznek. És stb.

2018. okt. 6. 22:19
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen nézed. Nyilván egy iStore-ban sorra viszik i a több százezres telefont meg mekbúköt, mert ott azt árulják. Ki lehet sétálni a bánya utcai melegedőhöz és megnézni hány McBookot talász. Pedig az is Budapest...
2018. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
51%

Kinek honnan. Valaki már annak is örül, ha havi 47 ezerért szedheti az autósztráda mellett a szemetet. Igen, valóban nem lehet megélni belőle, de nincs más. Mások vállakoznak és adót csalnak. Megint mások külföldön melóznak. Egyesek semmit nem dolgoznak, csak felmarkolják a segélyeket.

Budapesten a vízfej-jelenség miatt jobbak a keresetek, tehát az emberek többet költhetnek. Hogy vidéken szarok a fizetések, és sokhelyütt már az élelmiszer megvásárlása is lehetetlen feladat, az a multikat nem érdekli. A kártékony profitorientált konzumidiotizmus korszellem azt sulykolja, hogy annyit érsz, amennyid van, és erre a Lézerjanika-féle laposférgek még rá is raknak egy jó nagy lapáttal. Tehát vidéken nagyon minimális számú ember teheti meg, hogy százezrekért vesz magának teldzsót vagy gépet. Többnyire ügyes hamisítványt szoktak venni helyette.

2018. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
66%

Attól hogy hegesztő vagy, még nem kéne ennyire szűklátókörűnek lenni.

Kiknek van pénze 400 ezres telefonra, 1 milliós MacBookra, 20 milliós kocsira és 200 milliós házra? Jellemzően a vállalkozóknak. Hogy nem lehet mindenki vállalkozó? Igen, így van. Ezért nem is lesz mindenkinek 400 ezres telefonja, 1 milliós macbookja, 20 milliós kocsija és 200 milliós háza.

A probléma ott kezdődik, amikor szegényebbek vágánykodni akarnak, és nettó 250es fizuból IPhone-t. egy milliós TVt és BMWt akarnak venni, hogy gazdagnak tűnjenek és közben folyamatosan látszik rajtuk a kisebbrendűségi komplexus. Ez gáz.

A pénzmennyiség meg nem állandó a rendszerben (lásd infláció), és ha a gazdasági fejlődés kellően nagy, akkor egyre több és több pénz lesz a rendszerben, mert egyre több termék és gazdasági teljesítmény van mögötte. És igen, ez sokszor egy másik ország kárára történik, de hát verseny van az országok között.

De olyan például nincs, hogy a pék és a tanár azért keres keveset, mert a programozó, a mérnök és a pilóta sokat keres. Semmi közük egymáshoz.

2018. okt. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
76%

"Ezt nem lehet sporolással összegyűjteni, meg havi 300 ezer nettó fizetésből, pláne ha annak a családnak gyerekeik is vannak péládul."


Miért ne? Csak jól kell bánni a pénzzel.


Vegyük alapul, hogy az értékrendembe kötelező elem a 400 ezres telefon, mert egyébként nem érzem értékes embernek magam ebben a társadalomban. Ez nagyon fusztrálna. :)


Ketten a párommal keresünk 270 ezret havonta. Kajára költünk átlagban 80 ezret, rezsi átlagban 42 ezer, suli havi 7 ezer (étkezés).

141 ezer megmarad. Ruhákat magunknak nagyon ritkán veszünk, mivel 30 év alatt beszereztünk annyit, hogy kitart életünk végéig. Cipő időnként kell, valamint a gyereknek negyedévente új ruha, cipő, mivel még növésben van. Költsünk el havonta átlagban 41 ezret a maradékból mindenféle "apróságra". Még mindig marad 100 ezer.

Karácsonyra megvan a telo... :)


Én mindig takarékos üzemmódban vagyok, ettől függetlenül a nem éppen olcsó dolgokat sem zártam ki az életemből (külföldi nyaralások, drága koncertek, magánorvos, stb.). Egyszerűen jól tudom beosztani azt, ami van, ez a lényeg. De 400-as telo akkor sem kellene. Tudod miért nem? Mert nem ér annyit.

2018. okt. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!