Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan van az embereknek...

Honnan van az embereknek pénzük lakásra?

Figyelt kérdés
Egy rendes lakás minimum 10 millióba kerül, ide kell legalább egy 3 millió önerő. Honnét van az embereknek 3 milliójuk? Én gondolkoztam, hogy ha semmire nem költenék csak ételre és a lakbérre akkor is csak 100 ezret tudnék félretenni, tehát majd 3 évig kéne ilyen nyomorultan élni hogy tudjak venni lakást. Ezt mindenki így csinálja? Valahogyan nem látom másokon hogy nyomorognának, inkább minden ismerősöm jár ki bulizni meg új kocsit vesznek és mégis amikor összeházasodtak akkor rövid időn belül lakást vettek. Nem 3 évet vártak hanem 3 hónapot. Hogyan? Nem értem...

2013. febr. 25. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de nekem hárommillió 10 év alatt sem jönne össze a jelenlegi helyzetben, és akkor még nem beszéltem a rezsiről, meg kajáról, amikre költeni KELL. :((

Esélytelen. :(

2013. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van erre pénz hogy

1. a szülők besegítenek anyagi tőkével

2. személyi kölcsönt vesznek fel ami fedezné az önerőt, és külön vennének fel lakáshitelt is

3. A szülők vesznek fel személyi kölcsönt ami fedezi az önerőt és a fiatalok a lakáshitelt

4. évekig spórolnak a nem is olyan rossz fizetésükből..

2013. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Te személyesen 100 ezret tudsz félretenni. Én kb 200-at. Kezdőfizetésből. Tehát 3 évig melózom és már megis van az önerő, hol nem gyors ez. De írtad a párokat is. Ha nekem is van havi 200-am, meg jobb esetben a páromnak is, az havi 400 ezer. Évi 5 millió Ft. 2 év alatt lehet venni egy komplett lakást, hitel nélkül is... onnantól már könnyű az élet.

Szóval a tanulság, rakj sokat félre, illetve ha nem elég jó a szakmád, akkor fordítsd saját magad fejlesztésére a félretett pénzed.

2013. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Elírtam, másfél év lesz a 3 év helyett egy önálló, pályakezdő fiatalnak.
2013. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
sehonnan. átlagos embereknek nincs pénze lakásra.
2013. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A nulláról tökegyedül tényleg nem egyszerű. De ha ketten vagytok két-két szülővel, akkor azért nem lehetetlen pár milliót összedobni. A legrosszabb esetben vártok egy örökségre , végülis 8 nagyszülő van...
2013. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Minimálbérből, albérletben lakva sehogy.

Ez leginkább hitelből, illetve szülői segítséggel történik. Vannak, akik elmennek külföldre dolgozni néhány évet, ott spórolnak, és amikor hazajönnek, már tudnak lakást venni.

Pályakezdőként nekem is elérhetetlennek tűnt az önerő, de ahogy az ember karriert épít, magasabb lesz a fizetése, már sokkal könnyebb megtakarítani.

Én sem gondoltam volna, hogy néhány évvel az esküvőnk után már saját házunk lesz, és így lett.

2013. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Sokat tanulnak és jó állásuk lesz. Egyetemi ismeretségből házasodnak és akkor már nettó 200 ezernél, ami diplomásoknak nem sok. havi 400 ezer lesz a családi kassza.
2013. febr. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Külföldre kimennek, 3-5 év múlva hazajönnek, és megveszik.

Nem egy ilyen ismerősöm van. Ugyanúgy dolgoznak, mint ha itthon lennének, csak párszáz km-rel arrébb.


Mi is hitelre vettük, és a már a hitelt is hitelből fizettük, a -18 milliót 4 év alatt dolgoztuk ezzel a módszerrel le, abból jelenleg 4 házat tudtunk volna venni az egy helyett ott, ahol áll a házunk kihasználatlanul.

2013. febr. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Először is az ingatlanok száma hellyel közzel állandó (nagyjából ugyanannyit bontanak-építenek), és a lakosság is állandó (kicsit fogy, de ez marginális).


Az alaprendeződés, hogy ha valaki meghal, akkor másvalaki örökli az ingatlant (pl nagymama után anyuka aki a fiának adja). Legkönnyebb így ingatlanhoz jutni.


Félretenni már lehet akkor is, amikor az ember még otthon lakik, de már van állása. Ha nem vagy csak keveset kell hazaadni, és szórakozásra/kütyükre nem akar költeni az ember, akkor a fizetés nagy része (50-70%-a) is mehet tartaléknak, befektetve. Pár év és megvan az önerő. Még pár év és megvan a teljes lakás ára.


Ha pedig nem egyedül vesz valaki, hanem pl 3-5 év párkapcsolat után közösen, akkor ugye a spórolásra/törlesztésre szánt idő is lerövidül a dupla kereset miatt.


Nekünk (35 éves család 1 gyerekkel) van saját hitelmentes lakásunk, 2 másik kiadva, tervezünk venni egy harmadikat is (a pénz már megvan rá), illetve várhatóan még öröklünk 2-3at a következő 15 évben.

2013. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!