Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan/Hogyan lehet referenciá...

Honnan/Hogyan lehet referenciákat szerezni mérnökként?

Figyelt kérdés

Hamarosan elvégzem egyetemi tanulmányaim, mellette már két éve dolgozom főállásban. Amint végzek az egyetemen, el akarok költözni egy jobb helyre, ahol jobb karrier lehetőségek vannak.


Sok helyen olvasom, hogy a referencia előny. De honnan lehet referenciákat szerezni? Egyetemi tanártól? Jelenlegi főnökömtől, akit egy-két hónapon belül elhagyok? Ex-évfolyamtársaktól, barátoktól? Mégis honnan szerez az ember referenciát, amit felmutathat a megpályázott leendő munkaadójának, hogy növelje az esélyeit?



2018. okt. 11. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Abból állítasz össze anyagot, amit a munkahelyeden vagy az egyetemen terveztél. Nem ajánlás, hanem referencia, kivonat a munkádból. Lehet terv, számítás, fotó, vagy csak leírás, attól függ, milyen mérnök vagy.
2018. okt. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem a kérdésemre válaszoltál.
2018. okt. 11. 22:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy azok, akik személyektől szereznek ajánlást, azok hogyan szerzik. Például nem tartom túl illendőnek azt, hogy az eddigi főnökömtől, akit éppen hamarosan cserben hagyok, olyat kérjek, hogy ajánljon engem / írjon rólam jót, ezzel növelve az esélyeimet máshol.
2018. okt. 11. 22:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno azt mondták, hogy egyetemi tanárokat vagy előző munkahelyen lévő személyeket adjak meg. Szerintem nem muszáj feltétlenül a főnöködet megadni, elég ha egy magasabb pozícióban lévő személyt adsz meg a cégtől, akivel jóban voltál és tud nyilatkozni az eddigi teljesítményedről.
2018. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
Például lemérsz 5 méter utat és kiszámolod Mészáros Lőricznek hogy ezzel 300 milliárdot kaszálhat egy közbeszerzésen. Cserébe kapsz Mészaros Lőrincztől referenciát hogy milyen jó mérnök vagy.
2018. okt. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nálunk a referencia mindig az általunk készített anyag, teljesen külön fogalom az ajánlás - ami amúgy egyáltalán nem jellemző, nekem soha nem volt.


Amúgy ha normális a főnököd és te is, kulturáltan váltok el, akkor simán adhat ajánlást. Simán megbeszélheted vele, hogy szeretnél elköltözni, új lehetőségek után nézni, nagyon jól érezted magad, de tovább szeretnél lépni, ne haragudjon. Ettől maradhat jó a viszony. Ezen felül diplomavezető konzulenstől, vagy bármelyik tanártól, akivel jóban vagy. Évfolyamtársak természetesen semmit nem érnek :)


De az előnyös referenciát egyébként szerintem úgy értik, ahogy én, tehát ha fel tudod mutatni, hogy milyen cégeknek, milyen projekteken dolgoztál eddig, mit csináltál, milyen eredményekkel. Nekem bár van szakmai portfólióm, de bele szoktam írni az önéletrajzba (építészként), hogy terveztem csarnokot 40.000 m2-ig kiviteli terv szinten, hotelt 100 szobáig, stb. stb.

2018. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!