Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkabér elszámolás. Szerintet...

Munkabér elszámolás. Szerintetek legális?

Figyelt kérdés

Párom munkahelyén (5+2) a szombati túlórákból a hétvégi pótlékot a ledolgozott havi fizetéssel utalják, az arra járó műszakpótlékot pedig 3 havonta adogatják össze és egyszerre fizetik. Ha a gyár leáll munka hiányában, a dolgozók választhatnak szabadság és a nap kihúzása között (pihenő). Utóbbi esetben logikusan az aznapra járó fizetés bukott, mert 0 órának számolják el. De! Emellé az adott hiányzó órák száma alapján levonnak ugyanannyit a "félrerakott" műszakpótlékos órákból, azaz a munkavállalónak szabadság híján úgymond "büntetést" kell kifizetnie a saját korábban ledolgozott napjaiból, hiába nincs munka és nem jó kedvéből lógatja otthon a lábát. Szerintem ez semmilyen szinten nem jogos, pláne mert alig párezer forintról beszélünk... Legális ez? Nekem kívülről garasoskodó lehúzásnak tűnik. Karácsonykor viszont hosszabb leállás várható, több heti órának megfelelő 50% pótlékot bukni meg már elég nagy érvágás lenne (meg hát annyi szombat nem is jön össze 3 hónap alatt), mert szó szerint fillérekig van kiszámolva a háztartásunk. Lehet ez ellen valamit jogilag tenni vagy tényleg szabályos és tűrjük el?

Köszönöm a válaszokat előre is!


2018. okt. 14. 05:19
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Milyen munkaidőkeretben vannak?
2018. okt. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Lehet legális.
2018. okt. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen műszakbeosztás nincs!
2018. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Pont ez a munkaidőkeret lényege. Ezzel kerülik el, hogy pótlékot kelljen fizetni.

Az a lényege, hogy (ebben az esetben) 3 havonta nézik meg, hogy az előző 3 hónapban hány munkanap volt, ezt felszorozzák a napi munkaidővel és ami e fölötti óra, arra fizetnek pótlékot.

Pl. (fiktív sarkitott

2018. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, elküldtem véletlenül.

Szóval fiktív sarkitott példa.

3 hónapot nézünk, mindegyik 20 munkanapos, ekkor a keret 160*3=480 óra.

Ha valaki úgy dolgozik, hogy 1.hónapban 200 óra, 2.hónapban 200 óra és a 3.-ban 80 óra, akkor ott egy órára sem kell pótlékot fizetniük.

2018. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, hogy mindenki le lett pontozva aki a munkaidőkeretről írt... Pedig ez a nagy büdös igazság!
2018. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak minden válaszára ment a zöld kéz, így már sajnos értem. Ettől függetlenül nem tartom korrektnek. Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 14. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!