Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van esélye egy magyar embernek...

Van esélye egy magyar embernek, Amerikában, japán tolmácsként vagy fordítóként elhelyezkednie?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés, de a válaszok sokat segítenének abban hogy érdemes-e ilyen álmokat szőnöm.

Most érettségizek, angol nyelvből emelt szintű érettségit tettem le. (illetve ugye a szóbeli még vissza van).

A kérdésem az lenne, hogy ha au pair-ként kimennék Amerikába, és tegyük fel ott megtalálom az igazit és hozzámegyek akkor ugye legálisan élhetek ott. Máshoz nem nagyon értek csak az idegen nyelvekhez, és az angol mellett a japán az egyik kedvencem, bár a mostani tudásom harmat gyenge. Szóval visszatérve a kérdésemhez, egy magyar embernek Amerikában van-e esélye japán tolmácsként, fordítóként elhelyezkednie? Mennyi erre az esély?

Még mindig elméleti a kérdésem hiszen ha nem találom meg ott az Igazit, akkor nyilván nem fogok érdekből házasodni, egyszerűen csak érdekelne mi történne, ha ez megvalósulna...



2018. máj. 21. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%
nincs, van bőven anyanyelvű
2018. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Az angolul beszélő anyanyelvi japánokhoz illetve a japánul beszélő amerikaiak mellett 0 esélyed lenne.
2018. máj. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Kb mintha amerikai űrhajós akarnál lenni.
2018. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az első két válaszolót meg is értem, de azért a harmadik eléggé túloz. Ha az emberben nincs egy kis magabiztosság, akkor valóban nem érhet el semmit és úgy fog fel mindent mint ahogy te....
2018. máj. 21. 15:13
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Talán egy kicsit túloztam tényleg, de mérlegeld te hogy egy szinte biztosan halálra ítélt ötletbe van-e értelme azt a rengeteg időt és energiát belefeccölni.
2018. máj. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Mert ha azt mondtad volna hogy mondjuk sejtbiológus kutató akarsz lenni Amerikába ezzel a tervel, még arra is azt mondanám hogy simán több esély van.
2018. máj. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A biológiához hülye vagyok, de az idegen nyelvekhez nem :)
2018. máj. 21. 15:49
 8/22 anonim ***** válasza:
18%

Se angolból, se japánból nem fogsz anyanyelvi szinten beszélni.

Bármelyik amerikai, aki tud japánul már előtted van, mert legalább az angoljuk anyanyelvi szintű.

Legyél inkább magyar-japán, magyar-kínai vagy magyar-svéd tolmács.

2018. máj. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
16%

Nincs és teljesen reális amit a többiek írtak.


Először is nem fogsz elhelyezkedni "au pair"_ként az USA-ban mivel be sem engednek, nem fogsz kapni munkavállalásit és tartózkodásit. Illegális mexikói meg van így is elég.


Utána a tolmácsnak közel anyanyelvi szinten kell beszélni a két nyelvet amin tolmácsol. Neked még az angolod sincs ott, egy emelt szintű érettségitől még évekre van (ANYANYELVI KÖRNYEZETBEN) egy tolmács szint. A japánt meg teljesen esélytelen anyanyelvi környezet nélkül megtanulni. Magyarul a terved a köv. 15-20 évben sansztalan.


Ezt tetézi, hogy rengeteg japán-amerikai van, akik mindkét nyelvet anyanyelvi szinten beszélik, velük kéne versenyezni, ami nem egy fair game...

2018. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de az utolsó hozzászóló kicsit elvette a kedvemet attól hogy tovább olvassam az állítólagos tanácsát.

Nézz egy kicsit utána az au pair-kedésnek, egész könnyen ki lehet jutni és rengeteg magyar lány megy ki Amerikába IS au pair-ként. Nem ez volt a kérdésem. Mindenképp ki fogok menni, ezt már eldöntöttem. Inkább az au pair munka lejárta utáni ottmaradásra lettem volna kiváncsi.


Ha esélytelen hogy ott japán tolmács legyek, akkor viszont egy olyan kérdésem lenne (azoktól akik képben vannak és nem csak letörik a szarvamat, valamilyen cél kell az embernek, nem lehet mindenki tipikus magyar mentalitású pesszimista...) szóval egy olyan kérdésem lenne, hogy egy magyarnak mivel lehetne elhelyezkedni Amerikában? Mik azok a szakmák, hivatások amiknél nem hátrány hogy nem vagyok angol anyanyelvű?

2018. máj. 21. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!