Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A postásoknak mennyi levelet...

A postásoknak mennyi levelet kell kiszállítaniuk naponta; és a hét hány napján? Vagy hány utcányi levelet, ha darabszámra nem tudják megsaccolni. És ebből hány aláírós?

Figyelt kérdés

Szal hogy abból hánynál kell megvárni, hogy az emberek kijöjjenek ,és aláírják.


És ez esetleg óraszámra megy? Hogy vigyünk ki aznap annyi levelet, amennyit 8 óra alatt tudunk pl.?


Csak kíváncsi vagyok, mert láttam egy olyat, hogy postást keresnek.


Előre is köszönöm:)



2018. okt. 15. 16:38
 1/10 A kérdező kommentje:

*Meg pl hogy vannak ezek a körletek felosztva; hogy innentől eddig ezé a postásé; stb? Vagy tök random, hogy mekkora teüreletet kell bejárnia?

És pl ha mondjuk lejárt a 8 órája; akkor holnap folytatja, amennyit már nem tudott kivinni? Ott ,ahol abbahagyta?

2018. okt. 15. 16:42
 2/10 szlory ***** válasza:

Kérdésed megválaszolása előtt jöjjön egy fontosabb kérdés. Tőlem.


És mégis miért a Sport/kerékpározás rovatban tettél fel ilyen kérdést?!

2018. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
(Nem a sportra szántam kiélezni; de látom,már át is került máshova:))
2018. okt. 15. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Körzetek vannak és a többi kérdésedre a válasz: változó, mikor mennyi levél, aláírós, stb. van - ez nem darabszámra megy, hiszen minden nap más és más mennyiség van, aláíratni az ajánlott leveleket kell, de azt nem lehet tudni előre, melyik nap mennyi van. Nyilván egy nyugdíj kihordási napon többet kell aláíratni, stb..
2018. okt. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm; ment a zöld; még jöhetnek aki tud még egyéb infokat!:)
2018. okt. 15. 17:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy hozzávetőleges adatok? És egy ember általában hány utcát szokott kapni a felosztásnál; és hozzávetőleg mennyi levél lehet sacc/kb?:)
2018. okt. 15. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező: előző vagyok, de próbáld megérteni, hogy nincsenek hozzávetőleges adatok.

Nem mindegy, hogy egy kertes házas körzetben hordod a levelet vagy egy belvárosi, 3-4 emeletes társasházakban vagy 10 emeletes panelekben.


A levelek számát megint nem lehet megsaccolni, hiszen, ha pl. a nyugdíjfolyósító kinyom egy rakás értesítést, akkor nyilván az átlagosnál jóval több lesz.

Amúgy te meg tudod mondani, 1 nap hány ember ad fel levelet a postán? Nem? Hát ezért nem lehet a kihordandó levelek számát sem megmondani.

2018. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)


Még mások is írjanak légyszi:) Akkor pl egy napi adag levéllel mennyi idő alatt végez:)

2018. okt. 15. 19:14
 9/10 szlory ***** válasza:
92%

Én kategorizáltattam át a kérdésedet. :D


A körzetek felosztását a központ "tervezi meg", általában sikertelenül, de teljesíthető módon. A küldemények közel felét saccolnám aláírósnak - a sima levelezgetés haldoklik. Mellette adj el biztosítást, kézbesíts szórólapot, stb. Az ünnepek közeledtével még több meló lesz, a kézbesítős levélküldemények végett. Egy postás jó napon délután, rossz napon este végez a belvárosi körzetével. Védőital nincs, felszerelés nincs, meló van.


Nincs ember, ezért diákokat és kvázi csöveseket is hajtanak, a nyugdíjast visszatartják. Ez lesz a modenrkori szórólapozás. Régen jó diákmeló volt apróért sok idő, ennek legalább felelőssége is van, meg kialakul néhány jó kapcsolat, ha értelmes az ember és pl. az irodás kézbesítésekkel talpraesett. Tessék a válaszod. :)

2018. okt. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld:)
2018. okt. 16. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!