Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy onkológus?

Mennyit keres egy onkológus?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetem érdekel. És lehet, hogy onkológus szeretnék lenni.

Mennyit keres egy onkológus kb? (A doki aki rákkal meg tumorokkal foglalkozik és gyógyít.)



2018. okt. 16. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az orvosok szakágtól függetlenül egyforma a bérük. Bizonyos hiányszakmára jár ösztöndíj (rezidensek/szakorvosjelöltek számára), meg ugye a hálapénz sokat változtat a dolgokon, de a bér elvileg egyforma minden területen.
2018. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz.


Mivel vannak szakmák akiket sokszor egyéni vállalkozóként foglalkoztatnak kórházak így a bérük sokkal magasabb,

pl. radiológus, patológus-ok sokkal többet keresnek mint más szakmabéli társaik.

Vagy intenzívterápiás, altatóorvosok.


Azt is vedd figyelembe, hogy vannak szakmák akik több hálapénz kapnak pl. nőgyógyász, sebész.


És vannak amivel könnyű elmenni magánrendelésbe pl. pszichiáter, szemész, bőrgyógyász.


Ebben a viszonylatban az onkológus elég keveset keres, nem nagyon lehet vele magánba menni és hálapénz is szegényes, mert nem ő fog műteni.

2018. nov. 10. 15:32
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem írtam, de ezt arra alapoztam, amit válaszba kaptam privátban.


Gondoltam kirakom ide is, mert ez volt az eredeti kérdés, hátha segít másnak is.


De ha ez nem így vna akkor szólj! :)

2018. nov. 10. 15:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen nem minden szakorvosnak egyforma a keresete, ez azonban nem azért van, mert mint közfoglalkoztatott, más összeget kapnának. A különbség abból eredhet, amit te is megfogalmaztál (és én is megemlítettem az első válaszban).


Azt, hogy egy orvost közalkalmazottként vagy egyéni vállalkozóként foglalkoztat a munkaadó, nem a szakterületétől függ, hanem a munkaadótól. Az igaz, hogy vannak tipikus szakterületek, amikre jellemző az egyéni vállalkozóként való foglalkoztatás, ide tartozik az aneszteziológus is például. Viszont attól még nem mondhatod, hogy nincs közalkalmazottként foglalkoztatott anesztes orvos, ennél fogva a bérezését se tudod megállapítani, vagy legalábbis elég nagy skálán tudod csak belőni.

A hiányszakmákban elhelyezkedő rezidensek kapnak ösztöndíjat, 150-et, de jelenleg az onkológus nem hiányszakma. Illetve van még pár szakterület, ahol a rezidens kiemelt ösztöndíjban részesül, 200 ezerrel.

A sajnálatos módon még mindig létező hálapénz is variálja a dolgot, a nőgyógyász meg a sebész ebben egyértelműen élen jár, de pl. ritka onkológus az, aki kap.

A magánpraxisban dolgozókat meg megint külön kategóriának kell nézni...

2018. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!