Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti milyen módszerrel spóroltok...

Ti milyen módszerrel spóroltok, hogyan osztjátok be a pénzt és mennyit tudtok félretenni?

Figyelt kérdés
Mondjuk olyan 100-300ezer közt keresők. Ha megosztanátok pár tippet, megköszönném.
2018. okt. 16. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Amig ennyit kerestem tobb dolgot csinaltam:

1. Kiszamoltam mennyi kell a honapra es elore felretettem a tobbit

2. Foztem magamra

3. Csak olyan ruhakat vasaroltam amik muszalyak voltak azt is h&m be mondjuk nekem ez a marka tokeletesen megfelel

4. Szuleimnek adtam az autom mert csak vitte a penzt, es a tomegk eleg jo

5. Torekedtem arra h minimalizaljam a havi fix kiadasokat ( nem vettem semmit reszletre )

2018. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Ezen nincs sokat mit cifrázni. Kiszámolod, mennyi megy el hónapban fix kiadásokra, mint rezsi, bérlet, benzin, hiteltörlesztő, lakástakarék stb, mennyi megy el kajára (1 emberre heti 10k már szerintem bőségesen elég, abban benne van a napi meleg étel, reggeli-vacsora, édesség is) és mennyi kell olyan egyéb dolgokra, mint takarítószer, tisztálkodószer, gyógyszer. Ezen felül egy kis keretösszeget meghagytam mindig szórakozásra/ruhákra, szóval minden olyan, ami nem szükséges. De ezekhez neked kell ismerni magad, mi az

ami szükséges tényleg és milyen összegben. A többit meg egyszerűen nem költöd el.

2018. okt. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Úgy spórolok, hogy lehetőleg nem költök semmire. Még így is csak röhejes összeget tudok havonta félretenni, mivel röhejes a fizetésem is. Szóval ha alapból keveset keresel nagyjából semmit se tudsz félretenni.
2018. okt. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Hó elején mindig kalkulálunk egy összeget, hogy mennyire lesz szükségünk, milyen fix kiadásaink vannak adott hónapban. Az ezen felüli összeget átutaljuk megtakarítási számlára és elfelejtjük, hogy van. A maradékból próbálunk kijönni. Ha még esetleg ebből is maradna, akkor a következő hónapban annyival többet tudunk eltenni a megtakarítási számlára.
2018. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kiszamolo.hu-ne erre nagyon sok tipp van.


De a legeegyszerűbb az az, hogy nem a hónap végén teszed el a maradékot, hanem hónap elején, és a maradékot osztod be.

2018. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Én gyakorlatilag nem különítem el a pénzem fizikailag. Csak húzok egy limitet, hogy mire mennyit költhetek.

Párommal 40 ezerből kihozzuk az enni- innivalót. Ezen felül bérletre költünk még és esetleg 1-2 extra dologra. Így kb a fél fizetésem megmarad.

2018. okt. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6

40 ezer két főre? 666 ft napi háromszori étkezésre? Mit esztek reggel és este?

2018. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon jó tippeket adtatok.
2018. okt. 18. 09:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.


Sok olcsó, finom étel van. Plusz nagyobb tételben kell vásárolni tartós élelmiszereket.(liszt, rizs, tészta stb)

Persze főzni kell a spóroláshoz.

2018. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Anno kolis időszakomban volt, hogy a vasárnapi buli után maradt kétezrem a hét végéig :) Be lehet osztani, nyilván már egy idő után inkább önsanyargatás, mint tudatosság. Ez az összeg talán még a határon van.
2018. okt. 18. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!