Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme azon filózni egy...

Van értelme azon filózni egy részmunkaidősnek mennyit kapna fizetésként ha teljes munkaidős lenne? Mert nem kap annyit akkor meg nem mindegy?

Figyelt kérdés

Annak van értelme hogy egy állásinterjún azzal kábítanak hogy felvennének részmunkaidőbe adott bérrel, de ne búsuljak mert ha teljes időben vennének fel milyen sok lenne a fizetés... na de bakker nem mindegy hogy teljes időben menynit adnának ha nem vesznek fel csak részidőbe?

A lényeg a lényeg mennyi pénz landol a zsebemben, mindegy hogy miért csak annyi, a léyneg hogy csak anyni....

megsüthetem az egészet hogy 80 nettó s ez teljes időben 160 nettó lenne az nem rossz! hát az nem rossz de én csak 80at kapok....


ezzel minek kábítanak?


2018. okt. 16. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért, a 160 nettó az nem rossz?
2018. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
sztem 160 nettó az nagyon jó pénz életemben nem kerestem ennyit nettóban, most 180 a bruttóm
2018. okt. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
160 nettó se jó szerintem. Pláne manapság. 3-4 éve total pályakezdőnek még elment, de manapság kb bármire többet adnak.
2018. okt. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát volt egy idő, jópár éve, mikor én is annyit kerestem. De akkor még szülőkkel volt kvázi közös kassza, úgyhogy nem érdekelt különösebben, mert megosztottuk a költségeket.

Azóta már 400 nettó körül keresek, na ebből már félre is lehet tenni úgy is, hogy minden hitelt, rezsit, adót ésatöbbit nekem kell állnom. Persze 160-ból megpusztulnék, kajára se jutna a fizetnivalók letudása után. De hát ezt én értem el, ezért tanultam. A kezdőfizetés annyi amennyi, aztán abból kell feljebb lépni a saját képességektől/ kapcsolatoktól/ szerencsétől függően. Nekem is lehetne ennél jóval több, ha jobban be lennék ágyazódva a rendszerbe, minden végzettségem megvan hozzá, csak a továbblépéshez szükséges kapcsolatom nincs egyelőre. Nem többek nálam semmivel azok a csókosok, akik vezérigazgatói székekben ülnek.

De ettől függetlenül, a mai gazdasági helyzetben, mikor még egyszerű alkalmazott szakmunkásoknak is adnak ennyit ha jó szakmájuk van vagy még többet, sztem a 160 k..va kevés. A nyolcvanról nem is beszélve.

Ott valami nagyon el van kefélve vagy a képességekben vagy a végzettségben és ezen kéne mielőbb elgondolkodni, mert a robotok elterjedésével ez már csak rosszabb lesz.

2018. okt. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"De ettől függetlenül, a mai gazdasági helyzetben, mikor még egyszerű alkalmazott szakmunkásoknak is adnak ennyit ha jó szakmájuk van vagy még többet, sztem a 160 k..va kevés. A nyolcvanról nem is beszélve."


Egyetemi szakoktató -kutató nem kapja meg a 160 nettót....


én az államigazgatásban 2 szakirányú diplolmával 20 évvel a hátam mögött nem kapom meg a 160 nettót.


Kezdő tanár 5 év egyetem + szakvizsga + gyak tanítás után 130 nettóval kezd mely csak 3 év múlva emelkedik kemény párezret...


nagyon sokan vagyunk itt diplomával (és nem 8 elemis sormelósok vagyunk) akik 160 nettóért a két kezünket összetennénk de semmi esélyünk rá.

2018. okt. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!