Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kipécézett a fonokom, vagy...

Kipécézett a fonokom, vagy egyszerűen csak rossz vezető?

Figyelt kérdés

Nemreg kezdtem dolgozni az új munkahelyemen. Pici cégtől jöttem egy multihoz, és próbálom felvenni a ritmust. Sajnos azonban azt tapasztalom, hogy a főnököm bar néha segít, de leginkább mentoralas és támogatás helyett hajszol és stresszel, olykor megkérdőjelezi a tudásomat, azt feltételezi hogy nem dolgozom elég keményen. Előző helyeimen nem ehhez szoktam, ott sokkal inkább mentor jellegű feletteseim voltak. Való igaz, hogy amely állásba most felvettek, több tapasztalatot írtak elő, mint amivel rendelkezem, de ennek ellenére valamiért mégis engem választottak. Másokkal úgy látom nem ilyen ellenséges, de nekik évekkel tobb tapasztalatuk van. Miért viselkedik így? Vajon el akar üldözni, vagy csak próbára tesz, talán csak rossz vezeto? Nem szeretnek egy mérgező főnökkel dolgozni meg évekig. Vagy ez az általános a nagyobb cégeknél? Kénytelen leszek megszokni?

Dani, 23



2018. okt. 19. 03:03
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudjuk mi a valóság, nálunk is volt ilyen hogy valaki lehazudta a csillagokat az égről hogy ehhez meg ahhoz ért, de 3 nap után ki kellett rúgni mert semmihez sem értett.
2018. okt. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Vagy csak te vagy hazug, tapasztalatlan és lassú.
2018. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csak tesztel. Te magad mondod, hogy egy olyan pozícióba kerültél amihez kevés a tapasztalatod.


Lehet az interjún olyat mondtál amit ő félreértett vagy ő gondolta, hogy jobb vagy, mint amilyen valójában és most nyomás alá helyez, hogy lássa mennyit tudsz, érdemes-e veled hosszútávon számolni.


Az nem mindig gond, ha egy junior kolléga még nem tud valamit, attól még lehet benne nagy potenciál. De az hamar kiderül, hogy ez a potenciál mennyi, mennyire szorgalmas, mennyire tanul gyorsan. Ez viszont csak úgy derül ki ha nyomás alá helyezed.


Azt persze mi innen nem tudhatjuk, hogy az elvárás irreális (akár a tudásodhoz képest) vagy valóban lassan illetve rosszul dolgozol. Meg ez ugye nézőpont kérdése is, hogy az elvárások találkoznak-e a teljesítménnyel.

2018. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Milyen pozícióban dolgozol pontosan? Mióta vagy a cégnél? Ezek alapján nehéz megmondani, hogy veled vagy a fonokoddel van a probléma, mivel nem látunk bele a napi rutinodba. A multi egek ilyenek sajnos.
2018. okt. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Folytatása az előző válasznak. Mindennek ellenére a főnököd lehetne toleránsabb egy 23 éves fiatal, tapasztalatlan alkalmazattjaval, aki esetleg az egyik legjobb munkereje lehetne...
2018. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előző helyemen hasonló volt a főnök, odament figyelni azokat, akik nem dolgoztak szerinte jól. Nagyon durva volt, szerintem ez borzasztó tulajdonság. Emberileg jól kéne ezt kezelni, főleg nem egy tapasztalt dolgozó esetében. Valószínűleg próbára tesz, mennyit bírsz, kíváncsi rád mit tudsz, lehet így próbál megismerni. Én a helyedben beszélnék olyan kollégákkal, akikben már van bizalmad, megkérdezném mással is volt már ilyen, akkor lehet ez a taktikája. Szerintem, amint bizonyítasz, le fog pattani rólad, ha mégsem, inkább másik helyet keresnék.
2018. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!