Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után jár Gyed...

Felmondás után jár Gyed illetve Csed?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen felmondtam,még 1 hét van vissza a felmondási időből.Másik helyre is felvettek. Most nagy valószínűséggel becsúszott a baba is amivel 2 éve probálkozunk.Szerintem a másik munkáltató nem fog repesni az örömtől,ha megtudja így automatikusan arra számitok,hogy munkanélküli leszek. Kérdésem,hogy álláskeresőivel is lehet Csedet illetve Gyedet igényelni? A biztosítási időm meg van.

2018. okt. 23. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szülés napján nincsen munkaviszonyod vagy nem vagy épp munkanélküli ellátáson, akkor sem csed, sem gyed nem jár.
2018. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

igen, álláskeresési alatt is jár, de ki kell számolni, mikor igényeld meg. Tudni kell,mennyi időre jár ahhoz, hogy napokat mondjunk.

Ha van még egy heted, utána 45 napig jogosult vagy eü szolgra, ez másfél hónap, akkor már 10 hetes leszel kb.

Ezután elmész x napra álláskeresésire, az még hat hét, aztán kéred a folyósítás szünetelését x napra. Újra kérsz álláskeresésit x hétre, x hétre szünetelteted. De ehhez pontos dátumok kellenek.

2018. okt. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
1, ne vezesd félre, ha a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül, csedre jogosult.
2018. okt. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezt nagyon megszívtam. Mert az álláskeresési is max. 90 napig jár.
2018. okt. 23. 08:08
 5/8 A kérdező kommentje:

Az álláskeresésit ilyen esetben is lehet szüneteltetni?? Azt olvastam,de úgy irták,hogy csak abban az esetben szüneteltethrtő,ha Csed igénylés történt.

Még nagyon fiatalka terhességről beszélünk.

2018. okt. 23. 08:11
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ne most igényeld az álláskeresésit, hanem szülés előtt 3,5-4 hónappal, és a kiírt dátum előtt 28 napra elmész csedre. Viszont mivel így 30 napnál hosszabb szünet lesz a munka és az álláskeresési között, így csak az utolsó jövedelemből számolnak majd, vagyis a minimálbér után kapsz csedet/gyedet. De talán mégis maradhatsz az új helyeden, és akkor a probléma megoldva.
2018. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

30 napnál hosszabb szünet lesz a munka és az álláskeresési között, így csak az utolsó jövedelemből számolnak majd


mindig csak az utolsóból számolnak...

2018. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Így van. Mindig csak az utolsóból számolnak. Sajnos nekem is az álláskeresési volt, aminek a minimálbér a maximuma, így egy csomó pénztől elestem, de legalább kaptam is.
2018. okt. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!