Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokoknak fizetik az...

Gyakornokoknak fizetik az állami ünnepnapokat? Bővebben lennt!

Figyelt kérdés
Nem diákszövetkezeten keresztül dolgozom, hanem megbízási szerződéssel. TB-m is fizetik, de órabérben vagyok és van egy heti minimum óraszám (30) amit teljesíteni kell. Érdekel, hogy az ilyen gyakornokok is megkapják e fizetett szabadságnak az ünnep napokat, mint a teljesmunkaidős dolgozók. Ha nem az sem baj csak érdekel, mert azt halottam, egy ismerőstől, aki napi bejelentéssel dolgozik valahol, hogy nekik is jár elvileg.

#ünnep #gyAkornkk
2018. okt. 25. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A havi édesek igen, az órabéreseknek nem jár. Ettől függetlenül pozitív irányban eltérhetnek az MT-től.
2018. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2018. okt. 25. 21:55
 3/4 anonim ***** válasza:

pont fordítva, első.

HAvibéresnek a munkaszüneti napra nem jár díjazás, az órabéresnek igen, ha egyébként a munkaszüneti nap munkanap lenne és emiatt kevesebb a teljesíthető munkaidő.

Havibéresnél az osztószámból kivesszük a munkaszüneti napot.


Kérdező, a fizetett szabadság egészen más, ne keverd. Óra és teljesítménybéreseknek jár fizetett ünnepre távolléti díj, de ez nem szabi.

2018. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen igen rosszul fogalmaztam de értem. Nagyon köszi a választ hát az jólenne :) majd leírom 10.én :D mi volt
2018. okt. 29. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!