Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez jó fizetésnek számít?

Ez jó fizetésnek számít?

Figyelt kérdés

23 éves pályakezdő friss diplomás vagyok. Nem a saját szakterületemen helyezkedtem el, jelenleg irodai alkalmazott vagyok budán egy közepes méretű cégnél, napi 8 órában végzek szellemi munkát.


A jelenlegi fizetésem br. 278000 Ft + cafeteria, következő hónaptól pedig 12% fizetésemelést kapok, így lesz 311 360 Ft a bruttóm.


Szerintetek ez milyen fizetésnek számít jelenleg?

Igazából azért érdekelne, mert bár mindenhol azt olvasom neten, hogy ennél magasabb az átlagjövedelem, a körülöttem lévők (család, barátok, ismerősök, volt iskolatársak) mind azt mondják, hogy ez rendkívül jó fizetés. Csak érdekelne, hogy akkor most kinek van igaza? Tényleg ennyire jónak számít ez és a média hazudik ekkorákat a statisztikákkal vagy csak a képembe hazudnak, hogy ne bántsanak meg?


Köszi a válaszokat!

23/N


2018. okt. 26. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Átlagjövedelembe beletartoznak azok is, akik havi 10 millió ft-ot keresnek meg hasonló végletesen nagy számok.

Emellett átlagjövedelem nem osztályoz korosztály szerint.

Szerinted egy 40 éves és egy 23 éves ugyanolyan munkaerőnek számít? Amikor a 40 éves mögött már ott van 20 év kemény szakmai tapasztalat?

Egyértelműen, neki több jár!


Bruttó 311.360 Ft nettóban 207.554 Ft, emellé a még meglévő cafeteria.

Szerintem teljesen korrekt úgy, hogy mág nem is a szakterületeden vagy!


Persze Budapest másabb a költségeket illetően, ami inkább a lakhatásra és pár egyéb dologra korlátozódik. Főleg a szolgáltatásokra.

Azonban a vidéki tescoban is 1.100 Ft egy kg karaj akciósan, mint Budapesten.

Az éttermek, kávézók, albérletek és tényleg a hasonló szolgáltatási szektor teszi drágábbá. De ez már a személy preferenciádon múlik, hogy mire van szükséged.

2018. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdőként ez nagyon korrekt, más kérdés, hogy ennyiből egyedül p. nem nagyon tudnád magad fenntartani, de ha még otthon élsz vagy akár pároddal, úgy már tök jó.
2018. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Baromi jó fizetés. Az átlagbért ne vedd figyelembe, mert semmit se jelent. Mondjuk a pesti albérletárak mellett nem biztos, hogy egyedül meg tudsz belőle élni, de ha van párod akivel együtt laktok / lakótárak, akkor simán.
2018. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!