Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes elküldeni a jelentkezé...

Érdemes elküldeni a jelentkezést mindenhova minél hamarabb, vagy tartogassak is?

Figyelt kérdés

Összegyűjtöttem kb 50 álláslehetőséget, ami engem érdekel.


Az első megérzés az, hogy természetesen az a célszerű, hogy minél hamarabb megpróbálok megragadni minden lehetőséget, és elküldöm mindenhova.


De belegondolva, ez sok bonyodalmat okozhat, mert kevesebbet tudok fókuszálni egy-egy cégre. Nem tudom fejben számon tartani az összes cégnevet, és ha felhívnak, nem biztos, hogy rögtön emlékezni fogok, hogy most éppen melyik lehetőségről van szó. Ha esetleg sokan visszahívnak, az jó lenne, de a sok interjúra nehéz időt szánni.


Ezért arra gondoltam, hogy talán megérné egy kicsit beosztani, nem rögtön mindenre ráugrani. Elküldeni mondjuk 10 helyre, amiket a legjobban favorizálok. Meglátni hogy ebből mi jön össze, aztán ha nem alakul jól, akkor előveszek más lehetőségeket.


Eléggé pályakezdő vagyok, nem vagyok túl tapasztalt etéren, tehát kérdezném a tapasztaltabbakat, hogy hogyan érdemes ehhez hozzáállni.



2018. okt. 27. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Tök feleslwges 50 helyre pályázni
2018. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom hogy első körbe nézz utána hogy az 50 hely közül melyik az az 5 hely ami számodra a legmegfelelőbb, tedd sorrendbe és az első 5-ből szedj ki 2 vagy 3 céget ahová elküldöd a jelentkezésedet és várj egy hetet. Ha jelzik hogy várnak felvételre, interjúra stb... akkor várj a többivel, csak arra koncentrálj ahová jelentkeztél, és meglátod hogy számodra megfelelő-e valamelyik állás ha kiderült hogy felvettek és várnak, vagy ha mégsem szeretnél egyiknél sem dolgozni, akkor jöhet a következő 3 jelölt és így tovább.

Célszerű sorba szedni mik a legjobbak számodra, és szépen apránként jelentkezni, nem egyszerre mert az egy baromság,

2018. okt. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Felesleges tartogatni. Max vedd előre azokat, amik jobban érdekelnek, és hagyd egyelőre a "ha nem lesz jobb, akkor ide is elmegyek dolgozni"-kat. Nem kell fejben tartanod az összes helyet, ahova jelentkezel, mikor felhívnak, úgyis elmondják, kik ők, és milyen munka miatt hívnak. Én is nemrég kerestem munkát, én minden hirdetést elmentettem a gépemen, mert előfordul, hogy mikor hívnak, már nincs fent a hirdetés, és kellemetlen, ha át se tudod olvasni interjú előtt, hogy mi is volt az. Ha most csak 10 helyre jelentkezel, akkor mire a 41-50-nél tartasz, már hetek telnek el, simán lehet, hogy addigra azok a hirdetések már nem is aktuálisok, plusz amiket addig találsz hirdetések, csak feltorlódnak a listádon. Ami szimpatikus, arra azonnal jelentkezz, tök felesleges várni vele. Nem tudom, milyen munkákat nézegetsz, de pályakezdőként szerintem nem kell arra számítani, hogy annyi helyre behívnak, hogy ne tudd megoldani. 50 helyről jó, ha 10 visszahív, és ebből 3 hív be interjúra. Ja és azok se (ha most hétvégén jelentkezel) mind hétfőn fognak felhívni, a fele csak következő héten, addig meg hülyeség lenne a maradék 40 jelentkezéssel várni.
2018. okt. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 TappancsMancs ***** válasza:
Azért egy egynél több helyre küldd el mindenképpen.
2018. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50 helyre ne, de mondjuk 7-8 helyre nyugodtan beadhatod egyszerre. Aztán 1,5 hét múlva megint 7-8 hely és így tovább.
2018. okt. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én küldtem mindenhova ami szimpatikus volt. Miért ne? Volt két hét amikor minden nap interjúra mentem. Több nap két helyre is, egyszer egy nap 3 helyre. De találtam is hamar munkát, nem is egyet, így lehetett választani.


És hát igen, mindig mentsd el a hirdetést!! Szívás amikor profession törli, te meg azt se tudod mi volt benne pontosan.

2018. okt. 29. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!