Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha állásinterjún rákérdeznek,...

Ha állásinterjún rákérdeznek, hogy adtam-e be máshova is jelentkezést, arra mi a jó válasz?

Figyelt kérdés

És mennyit érdemes bevallani ezekből? Ha azt mondom, hogy sok helyre, meg interjúkra is járok rendszeresen, akkor azt hihetik, hogy ők nem is érdekelnek annyira. Ha meg azt, hogy csak egy-két helyre, vagy csak hozzájuk, az komolytalanul hangzik. Pláne ha tudják, hogy éppen nincs munkám.


Egyáltalán azt illik mondani, hogy konkrétan hol jártam már előtte interjún, vagy hogy milyen pozíciókra jelentkeztem még?


2018. jan. 23. 23:30
 1/6 anonim válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy rá kérdeznének. De ha esetleg mégis, akkor mond határozottan, h természetesen beadtam több helyre a jelentkezésem. Ennyi, ne magyarázd meg! Ha esetleg ragaszkodik hozzá, akkor mond azt, h számodra a legmegfelelőbb munkát szeretnéd megtalálni, azt amelyk a legjobban passzol hozzád, azért hogy mindig maximálisan tudj teljesiteni. Arra szerintem meg nem fog rakerdezni, h pontosan hany helyre, kinek, mikor adtál be jelentkezest. Mas csak rákérdez h adtál e más helyre, de nem tartom valoazinunek.
2018. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem több helyen kérdezték már ezt. Mindenhol azt mondtam hogy több helyen is folyamatban van a kiválasztási folyamat. Volt, aki arra is rakerdezett, hogy konkurencia-e. Ezt a kérdést már haritottam.


Két helyre is felvettek ahol ez a kérdés elhangzott.

2018. jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Rákérdeznek. Elmúlt 5 interjúmon mindenhol. És igen, megmondhatod nyugodtan. Általában, ha látják hogy több vasat tartasz a tűzben gyorsabban reagálnak.
2018. jan. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is rákérdeztek már. Azt válaszoltam, hogy az az egyetlen hely ahova beadtam, mert nem keresek aktívan munkát, viszont megtetszett ez a pozíció, és adtam magamnak egy esélyt a jelentkezéssel. Ez egyébként teljes mértékben igaz is volt, fel is vettek. Ha több helyre is beadtam volna, akkor azt is megmondtam volna (amúgy mondta is a hr-es csaj, hogy azért kérdezi hogy mennyire siessenek a válasszal).
2018. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én igazmondás párti vagyok. Ha több helyre is jelentkeztél, szerintem mondd meg nyugodtan. Ha az kiderült, hogy nincs most munkád, és valahova azért nem vesznek fel, mert máshova is jelentkeztél, akkor szerintem jobban is jársz, hogy nem mész oda.

Nekem egyszer volt olyan, hogy kérdezték, hogy jelentkeztem-e máshova is, mondtam, hogy igen (mert tényleg), és másnap délelőtt már hívott a HR-es, hogy fel vagyok véve, mondta a főnök, hogy gyorsan hívjon, mielőtt máshonnan ajánlatot kapok. Jól is elsülhet.

2018. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tőlem is megkérdezték, felsoroltam 3 helyet, mind konkurencia volt. Mondtam, hogy 2 nem sikerült, a 3. helyen az x. körnél tartok a felvételiben. Ekkor elkezdett olyanokat mondani az ember, hogy meg fog szűnni az a cég. Aztán nem vettek fel, akik pedig "megszűnnek", ők felvettek. Nem tudom miért kellett savaznia, ha nekik nem kellettem.
2018. ápr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!