Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Évekig alig (pénzt) keresni a...

Évekig alig (pénzt) keresni a jövő, egy bizonyos cél végett?

Figyelt kérdés

Én ebben a szituációban vagyok.1,5éve dolgozok-dolgozok és dolgozok,az anyagi hasznom belőle szinte egyenlő a nullával,a szó szoros értelmében havi pár 10.000Ftot keresek.Tudom miért teszem,tudom mi a cél,tudtam már az elején is,hogy ez még 2,5évig így is lesz,de most akkor is a padlón vagyok.

Család,barátok bátorítanak,biztatnak,de most akkor is vacak lelki állapotban vagyok.

Nem attól leszek jobban,ha valaki leírja neki is rossz,csak jól jönne néhány sorstárs.

Testvérem az mondta,hogy amíg szakmát tanult rendszeresen gyakorlatra kellett járnia,1 hét suli,1 hét munka,heti 5*8 órában és csak egy kis vacak ösztöndíjat kapott,pár ezer ftot havonta 2 éven keresztül.

Párom azt mondta ő ugyanígy érez az egyetemmel kapcsolatban.5év kemény munka a tanulás,fizetés meg semmi,így ne búslakodjak.

Anyósom azt mondta,hogy 3 gyerek mellől nem tudott visszamenni dolgozni,így vállalkozásba kezdett,ami 1,5 évig nem hogy pénzt nem hozott,inkább csak vitte.

Egyik barátnőm 4 évet volt otthon a 2 kisgyerekével,de végig dolgozott.Ő is vállalkozó és azt mondta,hogy közel 10 évbe került megfelelő beszállítót találnia,így nem akarta kiengedni a kezéből,hogy amíg ő babázik más elhappolja,így megtartotta a vállalkozást,de mindig csak annyit bírt dolgozni,hogy a beszállítót ki tudta fizetni+a hivatalos dolgokat.

???

Tényleg nem más kárától lesz jobb nekem,csak kéne egy kis lelki fröccs,hogy más is járt így!

Köszönöm!


2018. okt. 27. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Mit akarsz kérdezni?
2018. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak 2szer írtam le,hogy sorstársakat keresek,akik jártak így,voltak,vagy vannak ilyen helyzetben.Hogy dolgoznak,de pénzt alig keresnek MÉG!

Szerintem egyértelmű!

2018. okt. 27. 16:05
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer sem írtad le bár lehet, hogy csak nem beszélek újmagyart. "Évekig alig (pénzt) keresni a jövő, egy bizonyos cél végett?".
2018. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Anulu se keresni sok pénz de ott van mámá meg a sok banán
2018. okt. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az a céltól függ,de én nem csinálnám semmiért,max ha azt mondanák,hogy 2,5év múlva kapok egy jó helyen lévő tehermentes lakást. Az nekem más kategória,ha tanulsz,és éppen annyit tudsz költeni,hogy eltartsd magad.az jogos lehet,bár az sem minden esetben,csak ha a tanulás később sokat hozhat a konyhára.
2018. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Számold ki, megéri-e, egyszerű matek. Milyen végzettséged van, miben van tapasztalatod, jelenleg mit tudnál dolgozni, és azzal mennyit tudnál keresni, és x év múlva mennyit keresnél vele egy év alatt. Számold ki, hogy ha így folytatod, mennyit fogsz keresni x idő múlva egy év alatt. x az lehet 10-20-30 év is, attól függ, te mikorra várod a jelenlegi helyzet megtérülését (befektetésnek nem mondanám).

Ha a kapott összeg pozitív, gyorsan kezdj el valami normális munkát. Ha negatív, folytasd tovább azt, amit.

2018. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 Ez kegyetlen jó komment volt, ment a zöld! :DD
2018. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!