Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reálisak az elképzeléseim?

Reálisak az elképzeléseim?

Figyelt kérdés
21 éves férfi vagyok.Jelenleg külföldön dolgozom a menyasszonyommal.Úgy tervezzük,hogy 4-5 év múlva hazaköltözünk és ott építkezünk/veszünk házat.Nekem nincs szakmám,csak a gimnáziumot végeztem el.Ha végleg hazaköltözünk szeretnék szakmát tanulni,kőműves vagy a burkoló mesterség az ami nagyon tetszik.Szerintetek mennyire reális az,hogy gyerek mellett elvégzem estin a tanfolyamot?Illetve nem lenne túl késő 25-26 évesen belevágni egy ilyen összetett szakmába ami nem kis precizitást igényel?Terveim szerint a tanfolyam mellett dolgozni is eljárnék és miután végeztem az iskolával beállnék egy brigádba 2-3 évre,utána pedig vállalkoznék ha eléggé tehetségesnek érzem magamat hozzá.Szeretném kikérni a Ti véleményeteket is,köszönöm előre is.

2018. okt. 28. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Későnek nem késő, de család mellett szerintem pénzt akarsz majd keresni, nem tanulni. Most lenne jó fiatalon gyakorlatot szerezni valamiben. De kitartással nem elképzelhetetlen, én főállás mellett 600 km-t utaztam 2 hetente egyetemre, feleségem már megvolt, gyerek még nem. Nagyon kemény időszak volt, de kibírtuk.
2018. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az elsővel. Építkezés, család mellett már nehéz tanulni olyas valamit, amit nulláról kezd az ember és a szakma rejtelmeit is el kell sajátítani. Erre gyerek mellett már általában se pénz, se idő, se energia. Minden megoldható, de nagyon kényelmetlen.

Én tanultam gyerek mellett, nem volt egyszerű összeegyeztetni a férjemmel, hogy neki mikor kell idő előtt rohannia haza a munkából, hogy én odaérjek a suliba. Mikor hozza ő a gyereket a bölcsiből, mikor én. Mivan ha nem tudjuk máshogy megoldani a felügyeletet, csak ha aznap nem megyek iskolába, stb. Ha én elmegyek, akkor övé az este. Ő vacsoráztat, ő pakol be másnapra, fürdet, altat.

Nekünk nincs segítségünk helyben, így baromi nehéz időszak volt, jelentős terhet rótt a kapcsolatunkra és ezzel a romantikus életünkre is az az igazság.

Sokszor éreztem magamat önzőnek, amiért a családom helyett a tanulást helyeztem olykor előtérbe. Ha nem így alakult volna (előbb kezdtem a sulit, minthogy teherbe estem volna), akkor valószínű kivárom azt az időszakot, amikor a gyerekek már nagyobbak.

2018. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Nos én dolgoztam már iskola mellett.Éjszaka munka,reggel iskola,délután egy kevés alvás és mentem megint.Az igaz,hogy testileg/lelkileg kikészültem,ledobtam 20 kilót,magánélet 0,szerencsére a párom és a családom mindig mellettem állt.Igazatok van,gyerek mellett biztosan nagyon nehéz lesz,szerencsére ott lesz majd nekünk a családunk.Örülök neki,hogy van ráció az elképzelésemben.Ment a zöld mindenkinek. :) Szép napot nektek.
2018. okt. 28. 14:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt képzésben csináld akkor szinte csak a gyakorlatra kell koncentrálni. Az amit a suliban tanítanak az annyi hogy mindenkeppen atmesz. Képzés ára 2-300.000 forint legrosszabb esetben egyhavi fizetésből kijön.


A gyakorlatra kell időt szánni.


Én most csinálom igaz egyedülálló vagyok és fiatalabb mint te de mindenkeppen a gyorsított max 1 éves flenottkepzest javaslom:)


A szervezetedet meg ne keszitsd ki semmi pénzzel nem helyettesíthető az egészség, később meg fogod bánni amikor 30 évesen 40+nal fogsz kinézni s mindened fájni fog.


Én pl inkább halasztok egyetemen vagy pl lemondok az újabb telefonról stb stb ezek példák hogy értsd de arra koncentrálok ami a legfontosabb és nem készülök ki fiatalon teljesen.

2018. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Á.Zoli ***** válasza:
Ha jót akarsz a testednek, ne burkolónak menj!!! (20 éve burkolok) Vannak sokkal könnyebb fizikai munkák.
2018. okt. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Igen gondoltam fizetős képzésre is.Valószínűleg jobbana megérné egy ilyen képzést választanom,hiszen kint fél havi fizetésemből meglenne rá az összeg,plusz egy év után már rendes állásban is tudok gondolkodni.Azért dolgoztam annyit mert szerettem volna gyűjteni magamnak/magunknak és nagyon szerettem a volt munkahelyemet,igaz a végén elüldöztek onnan de ez már mellékes.


Engem a burkoló is érdekelne.Édesapám 63 éves,43 éve dolgozik a szakmában,a nagyapám is kőműves volt.Én csak reménykedni tudok,hogy összejön a szakmám és tudom majd építeni a jövőnket.

2018. nov. 3. 14:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó terv, 25-26 évesen még bőven lehet újat tanulni, sőt ilyenkor kell is. Még később is lehet.
2018. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!