Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendszermérnökként milyen...

Rendszermérnökként milyen fizetések reálisak itthon?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyen munkakörben dolgozom.


- Alap szakmához szükséges angol tudásom megvan, ritkán kell használni de azért el tudok beszélgetni az ügyfelekkel ha kell.

- Sok munkám van, de azért nem kell megszakadni.


Amikkel foglalkozok:

-virtuális rendszerek üzemeltetése (vmware, hyperv), mentése (pl: veeam)

-windows serverek üzemeltetése, migrálása (ad, dns, dhcp, radius, sql, exchange stb....)

-tűzfalak, routerek, switchek üzemeltetése (watchguard, mikrotik, juniper, cisco, egyéb kisebb márkák)

-hálózatüzemeltetés

-kliens infrastruktúra üzemeletetése (win, linux, mac)

-telefonok supportja (android, iphone, black berry..)

sorolhatnám még a nyomtatókat, ip telefonokat, de szerintem ennyiből nagyjából látszik.


Emellett néha befutnak projektek (pl új igények, új telephely, fejlesztés..), akkor akad hálózat migrálás, bővítés, kialakítás. Szerverpark migrálása, kliens gépek migrálása, stb..


Tehát ezalatt azt értem, hogy nem csak üzemeltetni tudom ezeket a rendszereket ( pl új user felvétele) hanem komolyabb hibákat elhárítani, új rendszereket tervezni, telepíteni, konfigurálni.


2016. dec. 28. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
szóval mezei rendszergazda vagy. Keleten 120 nettó nyugat meg pest 160 kötül.
2016. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

a 160 azért manapság ezzel csak akkor, ha nagyon nagyon alap szintről beszélünk, BP-en nagyon béna rendszergazdának kell lenni 200 alatt...



És ez mindjárt hozza is a kérdést. Amit leírtál az kb egy nettó 220-250-től a csillagos égig terjed, ha például a juniper üzemeltetés alatt azt értjük, hogy fel tudsz venni egy új szabályt vs szénné tudod konfolni a junit (és ezt bármi másra el lehet mondani).


Mondjuk a telefon support miatt gondolom inkább az előbbi.

2016. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Többet fizetnek az Aldiban ne viccelj már. Nálunk egyébként bruttó 500-600 ezer volt fizetés amikor 2 éve milyen területen dolgoztam. (Bp, multi, angol-német napi szinten).
2016. dec. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
#3-as: nekem mikor kis Bp-i cégtől multihoz mentem szemrebbenés nélkül 1.5x szorzó került a fizetésemre, viszont oda ugye például a nyelvtudás elengedhetetlen (legalább a bekerüléshez, mert pl bent szökőévente kellett nekem is, de az interjúk full angolok voltak :))
2016. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Van mellé diplomám, Cisco CCNA vizsgám és még jópár kisebb vizsga. Most nettó 300 körül keresek de az utóbbi időben 2 másik cég is megkeresett és a 400hoz közelítő összeggel álltak elő.


Azt még tudni kell, h nem 1 adott céget üzemeltetek hanem a cégnek ahol vagyok van sok ügyfele, köztük multi cégek is ahol néha kell az angol de vizsgálták h tudok -e amikor odakerültem.

2016. dec. 29. 12:24
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Br 500-600at nyugodtan kérhetsz
2017. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Bruttó 700-800 nyugodtan. Bár fogalmam sincs a mostani járvány miatt mennyit estek a bérek. Talán IT szektort kevésbé érinti.

De tényleg nem írtad milyen szinten értesz ezekhez.

2020. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Ha tapasztalt vagy (tudnál oncall supportot adni) akkor br 700k ha nem akkor br 5-600k.

Nehéz a vírus miatt váltani amúgy, de sok sikert, egy csomó helyre szeptemberben felvettek mindenkit.

2020. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
32%
Bruttó 500 ezer.
2022. okt. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Nettó 500 alatt az egeret se fognám meg.
2022. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!