Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miként válaszoltok/válaszolnát...

Miként válaszoltok/válaszolnátok állásinterjún a fizetési kérdésre? Mennyire mertek reálisak lenni?

Figyelt kérdés

"Mekkora fizetést kérne? Mi lenne a bérigénye?"

Evvel a kérdéssel mindig bajban vagyok. :-(

Próbálom az adott munkakör átlagkeresetét mondani, de a munkáltatók sokszor húzzák a szájukat.

Ha nettót mondok, azonnal gondolkodnak, mennyi annak a bruttója. Ha ráébred, sokallja. :-( Pedig nem is mondtam kirívó összeget, hiszen a nettó egyáltalán nem sok. :-o



2015. márc. 5. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Megmondom kerek perec. Általában még azt is közlöm, hogy adja hozzá a 34,5%át és megkapja a buttóját.



Ha húzza a száját, akkor nem fogunk jól kijönni és a tárgyalás le is van zárva.

2015. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Az a munkáltató, aki nincs tisztában a meghirdetett pozíció átlagbérével az túl primitív és nem érdemel értelmes alkalmazottat, amelyik pedig direkt megy alá, az kapzsi / rosszul működő vállalkozása van.

Az álláskeresőnek mérlegelnie kell, akar e olyan cégnél dolgozni, amely nem adja meg még az átlagos bért sem. Ha nincs más lehetősége, régóta munkanélküli, kényszermegoldásként elvállalhatja, de próbáljon szabadulni onnan minél előbb.

Hazánkban azért is áll rosszul a gazdaság, mert alulfizetettek a dolgozók, akik nem képesek megélni a munkájukból. Ahelyett, hogy próbálnák a foglalkoztatók megtartani a munkaerőt, hanyagul bánnak a szellemi tőkével. Teljesen mindegy, hogy betanított dolgozóról, szakmunkásról vagy diplomás alkalmazottról van szó, a szakmai tudás, tapasztalat nagy kincs! Értékelni kéne!

A cég, mely futószalagon veszi fel, majd építi le a dolgozóit megérdemli, hogy csődbe menjen! (pontosabban megérdemelné, hiszen ez általában csak álom a csalódott alkalmazottak részéről)

2015. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja,hallod én a múltkor közszéférából akartam versenyszéfárba átmenni.Amikor megmodtam a bérigényemet majdnem leestek a székről.Kiderült ők kevesebbet akarnak fizetni mint amennyit az állami egészségügyben(!) kapok(ez egy magánlabor lett volna).Vicces...Mivel természetesen csak az esetlegesen több fizetés miatt váltanék,ezért ott vége is lett az interjúnak.
2015. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor el kellene mondani -nyilván senki sem teszi rajtam kívül- hogy az ő dolguk az ajánlattétel, mint bárhol máshol a világon, és nem fogok ilyen sötét magyar hagyományt ápolni, hogy "bérigény"
2015. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp hasonló véleményen vagyok, mint az első két hozzászóló.

De!

A kényszer nagy úr :-(

Sajnos evvel tisztában vannak a fönökök is.


A nevetséges, hogy sok esetben ha ugyanazt a munkát vállalkozóként kapnám meg megérné elvállalni.


Kedves laboros!

Feleségem is egészségügyi dolgozó. Őt szülés után nem vették vissza, ezért vállalkozó lett. Első évben nehezen ment, manapság 4x-5x annyit keres mint állami alkalmazásban. :-) /bár éjjel-nappal dolgozik, ám élvezi, szereti/

Magam is dolgoztam állami cégnél de nem közbértábla alapján. Életem legjobban fizető állása volt!


Minap pályáztam egy iskolai állásra (nem tanári pozícióban). Magán, azaz alapítványi, elitnek számító intézmény, de mégis a bérezést próbálják a közbértáblához közel hozni. Egy teljesen reális átlagot mondtam bérigénynek, de nagyon nem tetszett nekik!

Hosszútávra keresnek alkalmazottat, de szerintem, evvel az ajánlattal nem tudnak megtartani senkit, hiszen a magánszféra jóval föléjük megy a bérekben.

2015. márc. 5. 19:25
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Nagyon tetszik a hozzáállásod!

2015. márc. 5. 19:26
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
3-as vagyok.Biológusként dolgozom eü-ben,130 nettóért.Itt 150-et modtam,kiderült ők 100-at akarnak fizetni...Na elmennek a búsba...
2015. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom kerek-perec, mennyire gondoltam. Ha sokallják, vagy megkérdezik, mennyit tudnék engedni, azt felelem, hogy ez alatt az összeg alatt nekem nem éri meg váltani. Ennyi.
2015. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

én megmondom, bruttó mennyit kérek (ez jelenleg 500000+), majd hozzáteszem, hogy plusz cafetéria és reális bejárási támogatás (értsd, nem a 9 forint/km)


aztán szépen gondolkodnak rajta, és ha ajánlatot akarnak tenni, akkor esetleg próbálkoznak más összeggel és vagy megegyezünk vagy nem


javaslom, mindenkinek, hogy bruttó összegről beszéljen mindig, ne nettóról emellett a sorrend sem mindegy: bruttó xezer legyen, ne xezer bruttó, ha az összeggel kezdesz, a bruttót már meg sem hallja


semmi szégyen nincs benne, ha tudod, mennyi az "ár"-ad


és a biológus válaszoló kommentje után örülök, hogy anno nem vettek fel az orvosi egyetemre :S

2015. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9-hez hasonlóan megmondom, hogy 400k bruttó az, amiért hajlandó vagyok váltani, feltéve, hogy van túlórapénz, cafetéria, meg ingyen bérlet.
2015. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!