Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miben kellene elhelyezkednem?...

Dominik0627 kérdése:

Miben kellene elhelyezkednem? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Utolsó évem gimiben, előrehozott infó érettségiztem, közép szinten 4-es jeggyel, és azon gondolkodtam hogy miben lenne érdemesebb tovább menni? Infó részen persze, ami ugye meg is fizetne.. néztem ha tovább tanulnék akár szoftverfejlesztőn etc oda kellene nyelvvizsga, de ha nem vesznek fel akkor milyen OKJ-ban kellene elgondolkodnom?

[link]

ezen az oldalon olvastam, hogy ő mikért milyen pénzt kapott.. Szóval olyasmin gondolkodtam hogy egy céghez mennék, csak hogy éri meg a legjobban? Vállakozást csinálni, vagy menni egy céghez, vagy egy cégnél tapasztalat után csinálni egyet? Mit érdemes elvégezni, ha nagyobban akarok gondolkodni? Értve azt, hogy nem 200e-s fizuért dolgozni, hanem sokkal többért ( sok helyen nézem hogy pl egy kezdő programozó is 350 körül van..) Le ugatást nem kérek előre is köszi.



2018. okt. 28. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Középfokú infós végzettség az még a semminél is kevesebb, mert a delikvens informatikusnak nevezi magát word, excell, access, html tudással, amit a középsulikban tanulnak. Egy felsőfokú végzettség is infóból önmagában véve csak arra jó, hogy legalább azt tudod, hogy mit nem tudsz (jó esetben) és egy elméleti rálátást az egészre. Onnan neked még szépen specializálódni kell egy bizonyos területre, és akkor lehet már pénzt keresni, addig nem. OKJ az meg vicc, felejtsd el, ez nem egy olyan pálya amihez elég az OKJ. Azzal kitörölheted a segged. Továbbá javaslom, hogy felejtsd el az ilyen gyorstalpaló programozó képzéseket, mert nevetséges a színvonal és jól átverik a fejed, beetetik veled, hogy ilyen meg olyan programozó leszel ha elvégzed, közben meg kitörölheted vele a segged, diploma nélkül a kutya nem fog veled szóbaállni IT területen, ezt jobb ha tőlem tudod, és ezzel egy csomó szívástól kíméled meg magad, ha ezt a választ jól megfogadod.
2018. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Senkit nem érdekel a végzettség, csak a tudás és tapasztalat
2018. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Azért ez mese habbal Lonely, hogy senkit nem érdekel a végzettséged. Minden normális helyre kikötés a felsőfokú végzettség informatika területen, vagy utolsó év megkezdése. Mindenhol megmondják, hogy csak egyetemistákkal foglalkoznak, OKJ-sekkel nem. Továbbá olyat is ismerek nem is keveset, aki már elég jó szinten van egy programozási nyelven, de nincs róla papírja ezért levelezőin pótolja ezt a hiányosságot. Bizonyára nem ok nélkül szívatja magát a legtöbb 30-40 éves levelezőin fizikával, elekronikával meg valszámmal meg minden szirszarral, hanem mert kell a papír róla.
2018. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha mese lenne habbal, akkor én most munkanélküli lennék, és nem dolgoznék senior fejlesztőként távmunkában egy külföldi cégnek... Jó, nem mondom, hogy mindenki meg tudja csinálni, meg nyilván az anyanyelvi szintű nyelvtudás, stb is fontos, de senkit nem érdekelt, hogy hol (nem) végeztem. Voltak referenciáim (saját mobil- és webalkalmazások), demonstráltam a tudásomat és rátermettségemet - hopp, fel vagyok véve. Ennyike
2018. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföld az más. Viszont oda olyat kell tudnod papír nélkül, amit kinti szakember nem tud és tényleg égető hiány van belőle. Valamint anyanyelvi szintű nyelvtudás kell és kint is kell élned külföldön, vagy több időt kell gyakorlatilag külföldön tölteni, mint amennyit itthon tölthetsz. De itt rendes magyarországi munkára nagyon extrém ritka az, hogy papír nélkül felvegyenek valakit. Létezik ilyen, hogy valami ügyeskedő kis magyar vállalkozó mellé felvesznek, csak ott nagyon keveset fizetned a tudásodhoz képest és jól ki is használnak. Olyan ez mint amikor a kezdő könyvelő az gürizik mint az állat, a főkönyvelő meg aláír 1-2 papírt és felveszi a 10x annyi pénzt mint az aki valójában dolgozik, és még a felelősség is csak elméletileg az övé, mert gikszer esetén nem őt fogják kirúgni, hanem az alatta lévőt. Ennyi.
2018. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%

Elmúlt 2 munkahelyemen az összes ITsnak középfokú végzettsége van, gyárak, vagyis idióta pc felhasználók fæszságaitól kezdve, hardwarejavításon át, szoftvertelepítés, adatbázisok, programozás, telefonflotta, stb van


Sőt van egy programozó is, aki csak belső szoftvereket tervez és fejleszt, 8 általánosa van.


Ahol most vagyok, ott 2 gyakornok van, meg egy egyetemi informatikus végzettségű


IT papírokat szinte csak a közszférában kérnek, versenyszférában tesztelik a tudást

2018. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6-os te valami halál komolytalan IT cégnél lehetsz. Inkább meg sem kérdezem mennyi pénzt keresnek ezek a telepítő fiúcskák 8 általánossal... én most az igazi nagy multi cégekről beszélek, mint az Evosoft például, ott hány olyan fejlesztő dolgozik akiknek nincs egyetemi végzettségük?
2018. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vicces "gyár" lehet. Én autóiparban dolgozom IT területen, nekem MSc-m van, főnökömnek MSc+ CEU-s MBA-ja.
2018. okt. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7, autóipar, nem IT, mind a három cég

Pontos fizetéseket nem tudok, aki a legszarabbul keres 290nettót kap, aki szerintem meg a felső sávban van a középfokúsok közül, az 650bruttónál van- ez egy világméretű cég, piacvezető 35% kb a piaci részesedése


A másik autóipari, fizukat nem tudok, szintén piacvezető kb 40% piaci részesedéssel


A harmadik, ahol van felsőfokú végzettségű, kb 20% piaci részesedéssel van


Nem annyira komolytalan szerintem, sem a cégek, sem a fizetések, nyilván nem extra jó fizetések, de nem is egész nap programoznak.


A 8 általánosos programozó nem tudom mennyit keres, szerintem 200 bruttó körül, viszont minden programért bómuszt kap és kb 5-6 rendszert csinált már. Elküldték érettségire, de unta a sulit

2018. okt. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!