Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pontosan meddig tart a három...

Pontosan meddig tart a három hónapos próbaidőm, ha Augusztus 9-én volt az első munkanapom?

Figyelt kérdés

Melyik az utolsó nap, amikor még azonnali hatállyal felmondhatok még a próbaidő alatt?

Előre is köszönöm!


"Soha többet Tesco!"



2018. okt. 29. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nov 8.
2018. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért nem mondasz fel most? Próbaidő alatt egyik napról a másikra felmondhatsz indoklás nélkül: pl. okt. 31-én írásban felmondasz, másnap már nem kell menned (jó, tudom, másnap zárva :D ).


""Soha többet Tesco!" - ha ennyire nem szereted, én nem várnék az utolsó napig, nem centizném ki...

2018. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondj fel most azonnal, mi tart vissza?
2018. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi tart vissza? Minden nap pénz. Miért mondok fel? Mert az egyik férfi kolegám agresszív alkoholista, négy szem közt rendszeresen terrorizál és félek tőle, ráadásul egy igazai vadparaszt, egy elvetemült kétszínű bunkó. Az igazgatónő viszont kedveli, mert neki nyalizik és minket lehülyéz a hátunk mögött. A másik kolegám egy szociopata, igazi érzéketlen figura, akitől kiráz a hideg, az a fajta, amilyet csak a filmekben látsz, de itt élőben is van. A többi kolegám csak papíron létezik, mert mindegyik felmondott ugyanezen okokból. Jelenleg mindenki két ember munkáját végzi egyedül és erről csak az igazgatónő tehet, mert nem lát tovább a nyalizó holdudvarán, akik miatt állandóan kilépnek az új emberek. Az igazgatónő teljesen alkalmatlan a feladatköre betöltésére, szerintem le kellene váltani. De inkább xarok rájuk és elmegyek én is máshova dolgozni.
2018. okt. 29. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha "3 hónap"-ként van a szerződésben a próbaidő kikötve, akkor mindig a munka kezdése napját követő 3. hónap ugyanazon napján jár le a próbaidő. Ha nincs olyan nap abban a hónapban, akkor a 3. hónap utolsó napján.


Tehát a Te esetedben ha augusztus 9-étől áll fenn a jogviszonyod (nem mindig esik egybe az első munkanappal), akkor november 9-én jár le a próbaidőd.


Például, ha január 31-től lenne munkaviszonyod, akkor április 31-én járna le a próbaidő. Mivel áprilisban nincs ilyen nap, ezért április 30-án jár le (a hónap utolsó napján).


Viszont ha napokban van meghatározva a próbaidő, akkor napra pontosan ki kell számolni, hogy mikorra esik az.

2018. okt. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!