Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi élet? Jól döntök?

Külföldi élet? Jól döntök?

Figyelt kérdés

Külföldre költözöm november elején. Vélemények érdekelnének, hogy vajon jól döntöttem-e.

A helyzet a következő. Nem keresek itthon rosszul, 300e fölött minden hónapban, bár ezért nagyon sokat túlórázom. VISZONT! Nem tudok félretenni, mert anyám tartozást csinált a nevemre, a fizetésem 50%-át vonják. Nagyon szeretnék már egy saját házat. Arra jutottunk, hogy itt hagyunk csapot-papot és kimegyünk külföldre. Lakás van, ismerőstől bérlünk, elég jó áron 300euro+rezsi/hó, és 4en fizetjük, úgyhogy ezzel szerencsénk van. Németbe megyünk, a nyelvet nem igazán beszélem, 1évet tanultam csak, inkább angolos vagyok. Tudnék menni étterembe mosogatni 1200-1300 euróért, de annyira nem szeretnék konyhán dolgozni, arra gondoltam inkább nézek valami szállodai melót. Nyelv nélkül el tudok helyezkedni, pl. mint szobalány? Kicsit bennem van a félsz, hogy itt hagyok mindent, biztos állást (bár a főnököm visszavár, ha nem jön össze), albérletet, ahol egyébként imádtam lakni és megfizethető volt.

Rosszul döntök vagy lehetséges, hogy össze tudom szedni magam anyagilag?



2018. okt. 29. 11:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem olcsó az élet, voltunk kint szeptemberben. Természetesen nem a végtelenségig szeretnénk ott lakni az ismerősnél, csak átmenetileg, amíg mindenki el nem helyezkedik, és ki nem veszünk egy lakást. A közös albérletet illetően, most is együtt lakunk egy ideje és semmi probléma nincsen. A ház, amit bérlünk majd, kb. 100nm2, úgyhogy ha valaki magányra vágyna azért el tud vonulni. Autó is van. Köszönöm szépen a tanácsokat. Nekivágunk, amondó vagyok, hogy addig nem tudom azt mondta, hogy jó volt vagy nem, amíg meg sem próbáltuk. Meglátjuk, remélem azért jól alakul, más nincs haza jövünk, a főnököm visszavár, de legalább elmondhatom, hogy megpróbáltam :D
2018. okt. 30. 21:24
 12/12 anonim ***** válasza:

Kicsit megkésve, szerintem tavasszal menjetek ki, addig feküdj rá a németre, próbálj meg napi 12 órában dolgozni és napi 3-4 órát tanulni, legjobb ha reggel fel kelsz előbb és tanulsz 1-2 órát aztán munka után is 1-2 órát tanulsz,ha minden sikerül németben és rád ragadt a német akkor ausztriát ajálanám aztán, jobb az élet színvonal stb..

Sok sikert :-)

2018. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!