Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nézik le ennyire az...

Miért nézik le ennyire az alábbi munkákat az emberek? Miért gondolják hogy mindenkinek tovább kell fejlődnie?

Figyelt kérdés
Például gyári munkások, bármilyen bolti eladók, pénztárosok, konyhai kisegítők, gyorséttermi dolgozók, takarítók, kőművesek, sofőrök stb. Az oldalon mindig olyan válaszokat kapnak ezek az emberek, hogy lenézik őket, vagy arra bíztatják hogy ez csak átmeneti munka lehet, tanuljanak, építsenek karriert. Ami huszonegy-két évesen még talán megvalósítható lehet, de felnőtt embereknek akik ebből a fizetésből hitelt fizetnek, családot tartanak el, nem igazán megvalósítható. Nem mondhatják azt hogy bevállalnak 2 évig egy részletfizetéses okj tanfolyamot, hiszen nem jut rá, illetve idejük sem engedi a részvételt. Az ilyen munkakörökben ha rendszeresen elkéri magát az ember, mert neki tanfolyami gyakorlata van aznap, vagy vizsgái, előbb utóbb keresnek helyette egy másikat, aki mindig tud dolgozni, és nincsenek nagy álmai. Ingyenes tanfolyam pedig ebben a korban már nincs, illetve ha lenne is az nappali iskola, ami mellett szintén képtelenség annyit dolgozni hogy eltartsa a családot. Most szándékosan fel sem hozom a levelezős egyetemi képzéseket, hiszen akik 30 fölött ilyen munkakörben dolgoznak, általában pont azért teszik mert nincsenek olyan képességeik amivel diplomát tudnának szerezni, maximum egy használhatatlan bölcsész szakon. Szóval ezt is nevetségesnek tartom amikor itt az oldalon azzal jönnek, hogy mindenki tanuljon mérnöknek, informatikusnak. Úgy beszélnek mintha erre mindenki képes lenne puszta akarattal, pedig a velünk született képességek is számítanak. Illetve megnézném azt is, hogy mi lenne az országban, ha senki nem dolgozna többé ilyen munkakörökben, mert ő jobbra vágyik. Ezért is nem értem miért nem lehet őket is megbecsülni társadalmilag, pont ugyanolyan hasznosan részt vesznek a dolgok működésében mint bármely képzett ember.
2018. nov. 4. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Sofőrt mióta nézik le?

Kamionosok, taxisok rohadt jól keresnek, csomagfutároknak tömegközlekedésen sofőröknek se olyan rossz a fizujuk.


De szerintem az föntebb felsoroltak közül azokat nézik le akik állandóan tépik a szájuk, hogy kevés a fizetés, de nem tesznek érte hogy jobb legyen.



"Ingyenes tanfolyam pedig ebben a korban már nincs, illetve ha lenne is az nappali iskola"


Ingyenes esti tanrendű oktatásra járok, és akadnak 40-50-esek is a saját osztályomban is, meg a többiben is látok. Tehát ez a kijelentésed már nem igaz.


Esetleg azért nézik le őket, mivel ezek az emberek nem igazán tanultak, sokszor borzasztóan buták együgyűek. (tisztelet a kivételnek, de találkoztam sok ilyennel)

2018. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem nézem le őket, csak sosem értettem azokat, akik nem vágynak ennél többre. Én szegény családból származom, ezért úgy szereztem diplomát, hogy mellette dolgoztam eladóként egy boltban. Már akkor sem értettem a fiatal munkatársaimat, hogy miért nem tanulnak. Mikor gyerekem született, mellette szereztem egy újabb végzettséget, pedig nem könnyű kisgyerek, háztartás mellett tanulni. 36 éves voltam, mikor külföldre költöztünk és a nulláról újrakezdtük az életünket. Megtanultam a nyelvet, és kezdetben szinte minimálbérért dolgoztam, majd kerestem jobb lehetőséget. Most felsőfokú nyelvvizsgára készülök, majd jövőre, - 42 évesen - visszamegyek az egyetemre, hogy újra megszerezzem azt a végzettséget, amit 23 évesen otthon megszereztem. Mindezt munka, gyerek, háztartás, házhitel mellett. Szóval mindenki azt kezd az életével, amit akar. Én nem bánom, ha más minimálbérért dolgozik, de én ennél többre vágyom.
2018. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"általában pont azért teszik mert nincsenek olyan képességeik amivel diplomát tudnának szerezni"


hát hogyne. biztos ilyenek is vannak, de nem kell mentegetni őket, állítom, h 90%-uk úgy volt vele, hogy majd élete végéig ellesz egy boltban, azt kész.


eléggé leegyszerűsíted a dolgokat. nem minden bölcsész szak haszontalan (főleg nyelvtudással), és nem kell mérnöknek tanulnia mindenkinek, sőt még diplomát sem kell szerezni.

az is elég lenne, ha mondjuk nyelvet tanulnának mondjuk otthon egyedül neten, minden nap egy kicsit.


nem akarok bunkó lenni, de aki évek, évtizedek óta árufeltöltő vagy hasonló, az általában épp azért az, tv-nézésen és zabáláson kívül nem sok mindent csinál a szabadidejében.

2018. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!