Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 50 évesen, mérnöki diplomával...

50 évesen, mérnöki diplomával ha nem találok állást akkor mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Például a munkaügyi központ vagy az önkormányzat miben tud segíteni?
2018. nov. 5. 17:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom,hogy pályázz állami cégekhez.MÁV, Posta, ilyesmikhez.


Ott hiány van felsőfokú műszaki végzettségű emberekből, ugyanis a fiatalabbaknak nem kézenfekvő, nem szeretik/nem szeretjük.



Vagy, ha az sem megy, akkor közszférába, oda is kellenek felsőfokú műszakival rendelkező emberek és szintén hiány van belőlük.

2018. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát..Például egészségügyben egy mérnök fizuja nagyon kevés...Főleg ha még sose voltál közalkalmazott,annyi fizut fogsz kapni mint egy pályakezdő(200 nettó alatt...)
2018. nov. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen mérnök és milyen régió?
2018. nov. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első jól eltalálta, a posta/máv szerintem is tárt karokkal várna (de jó fizura ne számíts).
2018. nov. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1, Milyen mérnök?

2, Melyik régió?

3, Hány nyelven beszélsz, és ebbpl mennyi a szakmai szint?

4, 27 év óta milyen egyéb fokozatokat, továbbkézéseket, egyebeket szereztél, mit tanultál azóta, hogy up to date légy?

5, Egyéb skillek?

6, Milyen pozícióban dolgoztál eddig?

2018. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mivel ketten is kérdezték, villamosipari kutatás-fejlesztés volt a legutóbbi, ha jól emlékszem kb. 15 év, Nyugat-Magyarországon. A kutatást sikerrel befejeztük, így a tulaj a céget is felszámolta és eltűnt az országból, alig kétmillió Ft "zsebpénzt" átadva hálából a több milliárdot érő fejlesztésért.

És köszi a jó ötleteket, az állami szektor tényleg egy lehetséges megoldás lehet.

Ha meg mégsem az, akkor visszavonulok a remek szülői házba méhésznek vagy más mezőgazdásznak. Voltam már ott gazdálkodó. "Rangon alulinak" tűnhet de a felmerülő álláslehetőségek mégjobban azok voltak. De mikor elképzeltem a kertemben a leendő kaptárakat, azért felmerült bennem a gondolat hogy a fenébe, tényleg a társadalomból való kivonulás lesz az előnyös? De körülnézek külföldön is, ahogy már meg is tettem. De az eddigi tapasztalatok szerint tényleg a saját parasztgazdaság újraélesztése tűnik előnyösebbnek.

2018. nov. 6. 14:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Villamosipari fejlesztés? Tapasztalattal?

Ha R&D:

Bosch (Bp, Hatvan), Jaguár (Bp), Harman (Fehérvár)


Gyártó- vagy karbantartómérnök, akár még Mérnökség vezető is: bármelyik autóipari vagy egyéb multi: Daimler (Kecskemét) és beszállítói, Audi (Győr) és beszállítói, Móron: Sews, Adient, Benteler, Gestamp, Fehrer,

Tatabánya v Szfehérvár Grundfos, Aptiv (Tatabánya), Miskolcon Takata van ... csak pár példa

2018. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Villamosmérnökként szerintem ha nem találsz munkát ennyi tapasztalattal, akkor nem akarsz odaköltözni ahol a munka van.
2018. nov. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7-nek igaza van, ilyen tapasztalattal kellene talalni allast.

Ami gondot jelenthet: a nyelvismeret hianya vagy a koltozes elvetese.

Az elsobe idot kell fektetni, a masodikba pedig csak rugalmasnak lenni, sot, van sok olyan ceg, aki tamogatja az attelepulesed -vagy alberletbe fizet be, vagy pl. egyosszegu tamogatast kaphatnal.


Ha gondolod irj privatban, van nehany otletem.


Kozgazgatas pedig: biztos es nyugis helynek tunik, a keresetet a fentiekkel ellentetben nem kezdo annyira, hiszen van mogotted mondjuk 20 ev tapasztalat, ami egy friss diplomasnak nyilvan nincs. Amugy ott vannak az energiaszolgaltato vallalatok is.


Min buknak el az allasinterjuid?

2018. nov. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Min buknak el az allasinterjuid?"

Idézem egyiket:

"Maga sikeres kutató volt és túlképzett. Ezért az előnytelen munkakörülményeink megtapasztalása esetén maga le fog innen lépni. Nekünk olyan munkaerő kell akinek nincs más választása mint hogy itt is helytáll hosszú távon."

Amúgy teljesen igazuk volt, még szép hogy lelépek ha közel sem biztosítanak olyan életszínvonalat és munkakörülményeket amilyen volt eddig, vagy ha azt tapasztalom hogy hülyének néznek.

Egy másik helyen meg több és keményebb munka lett volna és a régi béremnek kb. a 8-ad részéért. Azt mondták találnak olyat aki elvállalja.


Például egy méhész ismerősömnél Németországban teljesítem az ottani nyugdíjhoz szükséges mindössze 5 év szolgálati időt, plusz a 65 éves korhatár elérésekor több nyugdíjra számíthatok mint a hazai diplomás munkakörrel eddig várható lenne. 5 év után már akár haza is jöhetek (nyugdíj csak 65 éves kor betöltésekor esedékes), majd itthon nem alkalmazott lehetek hanem én hozhatok létre méhész vállalkozást és én teremthetek munkahelyeket.

Ha legalább ilyen feltételeket biztosítanak úgy hogy én villamosmérnöki diplomát adok hozzá és nem pedig méhész vagy más szakmunkás ismereteket amivel tömve lehet az ország, akkor maradok hazámban. Ha nem, akkor még szép hogy röhögve távozom innét.

2018. nov. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!