Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a valódi oka annak...

Mi lehet a valódi oka annak hogy alig érdekli a fiatalokat a szakmunka és mindenki inkább többet tanul és diplomát szerez?

Figyelt kérdés
Lehet hogy az csak hazugság hogy mennyire jól keresni szakmunkásként, csak ezt eltitkolják és kamuzás megy minden szinten.

2018. nov. 7. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Mindenki szeretne könnyen boldogulni az életben. Szakmunkásként ugyan jól lehet keresni, ha értesz a szakmádhoz, de némelyik szakma eléggé koszos, fárasztó tud lenni. Aljzatbetonon csúszni-mászni, szabad ég alatt tetőt ácsolni, nyakadba-hátadra-fejedre csorgó emulzióban, kitekeredett pózban mikrométerrel mérni a CNC-marógépben minden, csak nem kényelmes. Huszonévesen nem számít, csak fizessék meg, 30-asként már jó lenne, ha lenne éjszakád és hétvégéd, amikor a családoddal lehetsz, aztán valahol a 40-es éveid felé már nem nagyon tudod elképzelni, hogy minden áldott nap erőlködj a munkáddal. Sokkal kényelmesebb irodában ülni és csépelni a billentyűzetet, amihez jelenleg még diploma kell a munkáltatóknál. Az sem leányálom, de sokkal kevésbé épülsz le benne fizikailag, ráadásul az esetek túlnyomó többségében éjszaka alhatsz és hétvégén nem feltétlenül kell dolgoznod.

Ja, meg az egyetem jó buli, az sem utolsó szempont. Mint ahogy az sem, hogy alig-alig vannak olyan szakiskolák, amik nem a Kolompár család bikás rajkóival vannak tele és akár még szakmai ismereteket is lehet ott szerezni. Az esetek többségében a fejtetűn, hepatitisen és egyéb érdekes betegségeken kívül nem sokat tud összeszedni a tanuló a szakképzés során.

2018. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Van egy olyan réteg, akinek a szemében egy olyan ember akinek nincs diplomája, már nem ember. Ez a réteg egyre bővül, egyre nagyobb a kényszer a megfelelésre. Szerencsétlenek meg elhiszik, hogy a diplona belépőjegy a menyországba. Aztán az élet visszahozza a valóságba, ismerek 2, 3 diplomával rendelkező embereket akik robotgyárban húzzák az igát. De anyuci boldog.
2018. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem azzal van az igazi gond hogy sok a kamu egyetem ahol mindenki kap diplomat es pl sok szülő is nyomatja hogy marpedig az en gyerekemnek diploma kell
2018. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
Azt hiszik, hogy egy gagyi diplomával, amit kettessel megszereztek, jobban keresnek, mint egy _normális_ szakmunkás. Azt hiszik, hogy ha kezükben a diploma, akkor azonnal félmilláért beülnek egy légkondis irodába és semmit sem kell csinálni, míg szakmunkásként azért rendesen oda kell tennie magát. Nos, tévednek. Az igaz, hogy az a szakmunkás, aki rendesen odateszi magát, az jól él. Amelyik lébecolni próbál, hogy majd lesz valami, az meg éhenhal. Csakhogy ez diplomával is igaz. Ha nincs mögötte tudás, akkor kb "Segíthetek? Jürgen" lesz belőle.
2018. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem azzal van az igazi gond hogy sok a kamu egyetem ahol mindenki kap diplomat"

"Azt hiszik, hogy egy gagyi diplomával, amit kettessel megszereztek"


Az ilyen szöveggel legtöbbször azok az emberek jönnek, akik még egy ilyen "kamu" diplomát sem tudtak összehozni, jó eséllyel, valahogy leérettségiztek, de az egyetemnek már a közelébe se jutottak.


Egyébként normális ember nem hiszi azt, hogy attól még, hogy lediplomázott egyből jól fizető, könnyű melója lesz és légkondis irodában fog ücsörögni...


A különbség "annyi" a diplomás és a nem diplomás ember között, hogy az előbbinek VAN / TÖBB esélye van "feljebb" lépni, szemben azokkal pl. akik legyen bármennyire is jók a szakmájukban, örökre "csak melósok" maradnak... A szakmunkások is ilyenek, lehet, hogy több fizetéssel és biztosabbnak látszó munkahellyel kezdik a karrierjüket, de egy kőműves, nem nagyon fog tudni feljebb lépni PUSZTÁN a kőművesi tudásával. Akármennyire is profin csinálja. Lehet vállalkozóként is majd keres milliókat havonta, de az egészsége biztosan rámegy.


Míg egy diplomás ember szépen lassan tud fejlődni, kevesebb fizikai megterheléssel járó munkát tud végezni, nem kell műszakoznia, nem kell egész nap megszakadnia. Munka mellett tudja magát tovább képezni és ez által előrébb léphet karrier terén, jobb állásokat csíphet meg, vagy csak egyszerűen kényelmesebb életet élhet, még ha kevesebb is a pénze.

2018. nov. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért menekült mindenki a szakiskolák közeléből, mert értékelhetetlenül szar volt az oktatás minősége. Senki nem akar gimnáziumból kibukott 16 éves alkoholisták közé járni.
2018. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

Ahogy 5-ös mondja.

Most ne a bölcsész,filozòfia szakos kamu sz_r diplomàkat említsük,mert azzal tènyleg max ezt a kèrdèst teheted fel az ügyfélnek?

,,Kèszpènzzel fizet vagy kártyával?,meg Adhatok egy szatyrot?".

Valóigaz,ha nyelveket beszèlsz fejleszted magad akkor lèphetsz felfele.

Piackèpes szakmàval meg jóval többet keresel.

2018. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

"Most ne a bölcsész,filozòfia szakos kamu sz_r diplomàkat"

Nem lehetne, hogy előbb utána olvasol annak, amiről írni akarsz?


Kezdheted itt:

[link]

Vagy itt:

[link]

2018. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kenheted a hajadra 8-as.

Tudod miből van hiàny?

Mérnök,IT,orvos,szakmunkàkból.

Bölcsèszeket hagyjuk,nem hinnèm,hogy vàlogathat a jobbnál jobb melók között.

Menj fel a professionre,monsterre.

Nèzd meg ennyi.

Kivève kínai,japàn,pszichológia szakosok.

2018. nov. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nos én villanyszerelő vagyok ,aki ügyes igen jól kereshet vele ez igaz dolgoztam külföldön is de felmondtam ... Nem nekem való se kétkezi munka se a csapatmunka hosszú távon annyira stresszes volt meg olyan embereket keltet napi szinten elviselnem hogy egyszer csak átéreztem a tömeg gyilkosok lelkivilágát ... :) Attól függ ki milyen beállítottságú de ez idejekorán fel kell ismerni.

Így már inkább értékpapír elemzőnek mennék vagy olyan jelegű munkát csinálnék amit nagyrészt magam csinálom szabad kezűleg .. máshoz ne keljen alkalmazkodnom és elméleti síkú tevékenységet .. De ez mentalitás kérdése ja meg szeretnem kell amit csinálok és érdekeljen.. Ha ez megvan mindegy mi a tevékenység.Csak kis hazánkban érdekes értékrend uralkodik..

2018. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!