Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet a valódi oka annak...

Mi lehet a valódi oka annak hogy alig érdekli a fiatalokat a szakmunka és mindenki inkább többet tanul és diplomát szerez?

Figyelt kérdés
Lehet hogy az csak hazugság hogy mennyire jól keresni szakmunkásként, csak ezt eltitkolják és kamuzás megy minden szinten.

2018. nov. 7. 12:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A hiedelmekkel ellentétben, a szakmunkások nem keresnek olyan jól.


Én pincérként kezdtem, de elég hamar jelentkeztem egyetemre és lediplomáztam.

A diplomás pozíciókban (multiknál) normális a munkabeosztásod, azaz rugalmas.Sokkal jobb a munka is.Én nem tudtam elképzelni,hogy 30-40 évesen is pincérkedek.



Maximum akkor dolgoznák szakmunkásként, ha nettó 800 ezret fizetne, tisztán bejelentve, lepapírozva, plusz heti maximum 40 óra lenne a munkaidő és nem 60, mint a pincér állásaimnál.

2018. nov. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jol lehet keresni szakmunkaskent de nem jobban mint diplomasket. Bar ez attol is fugg hogy asztalost hasonlitunk egy vedonohoz vagy asztalost egy programozohoz.

Egy asztalos keres annyit egyedul vallalkozokent mint egy programozo alkalmazottkent. Vallalkozokent viszont az asztalosnak kell munkat keresni, beosztani a munkakat, bearazni, stb. A programozo meg minden reggel bemegy, megcsinalja a munkajat es hazamegy a nap vegen de van amikor csak otthonrol dolgoznak.


A fiatalokat azert nem erdekli mert nem becsulik meg a szakmunkat az emberek es mindenki inkabb egy huvos iradaban ul nyaron mint a 35 fokos muhelyben.

2018. nov. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!