Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha sokkal kisebb fizetésigényt...

Ha sokkal kisebb fizetésigényt adtam meg, mint amennyit ott keresnek, elcsesztem?

Figyelt kérdés

Mérnöki pozícióról van szó.


Igazából akkora fizetést adtam meg, amennyit átlagban a mérnökök hozzám hasonló szakterületen, hasonló tapasztalattal (3 év) keresni szoktak.


A probléma a következő: időközben megtudtam, hogy ez egy átlagnál sokkal jobban fizető hely.

Bruttó 450-500 közötti igényt adtam meg, eközben a hozzám hasonló munkakört végzők a bruttó 600-at simán megkeresik ott, vagy többet is.


Még nem dőlt el, hogy felvesznek-e, majd szólnak. Multinacionális cégről van szó egyébként. Nem tudom, hogy ilyenkor hogyan szoktak eljárni: Megadják-e az igényem, vagy pedig megpróbálják még ezt is minél jobban lealkudni és az igényem alsó határát feszegetni, vagy esetleg többet ajánlanak mint amennyit én kértem, mert náluk ez több szokott lenni.


Mire számíthatok?



2018. nov. 13. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt jól elszúrtad.

Amennyiben formálisan járnak el, vagy felvesznek 450 ezerrel, vagy elutasítják a jelentkezésedet.

Ha rugalmasak, mondjuk mert kellesz, vagy nagyon jó volt az önéletrajzod, akkor megadják a szokásos fizetési sáv alsó határát.

Hogyha ügyes vagy, mondhatod, hogy nettóra gondoltál, vagy bónusz nélkül értetted.

2018. nov. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Egy tőled teljesen független másik személy fizetése miért változtat a te fizetési igényeden?
2018. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbb én is kevesebbet mondtam mint amit az elődöm keresett, a felvételnél az elődöm pénzét adták meg. Könnyen lehet, hogy itt is így lesz, ezeknek a nagyobb cégeknek általában van egy kialakított kategóriarendszere, hogy mennyiért szoktak felvenni új belépőt, és azt megadják, hogy nehogy az legyen az első, hogy a kollégákkal beszélgetve rájön az illető, milyen rossz vásárt csinált. Ilyen is lehet.


Ez persze annyiban hátrányos, hogy akkor egy időre úgy könyvelnek el, hogy na, milyen jó fejek voltunk, most örül mint majom a farkának, és egy ideig biztos nem fog a pénz miatt sírni.

2018. nov. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
68%

Egy tőle független személy fizetése azért változtat a fizetési igényén, mert az információ is számít és változhat valakinek az igénye, változtathat az álláspontján.


Teljesen normális ha elkéri valaki azt amit ott mások is kapnak ugyanazért. Miért ne tenné? Jogos. Sőt ne is legyen olyan "birka" hogy nem kér annyit amennyit ott azért kapnak.

2018. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Épp hogy te vagy a birka, ha minimálbérért dolgozik a többi akkor te is örömmel, ha 1 millió nettóért akkor neked is annyi lesz az igényed hirtelen.
2018. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!